Σαν Σήμερα (1/4/2018): Ελλήσποντος-Κόσκινα 3-0

Ο Ελλήσποντος κέρδισε τα Κόσκινα 3-0, σαν σήμερα 1/4, για την 25η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Άνετη επικράτηση για τους γηπεδούχους, που εξασφάλισαν την άνετη παραμονή τους, σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους που βρέθηκαν ακόμη πιο κοντά στον υποβιβασμό. Η ομάδα της Λαμψάκου κέρδισε πέναλτι στο 39′, το οποίο εκτέλεσε ο Λάμπρου και απέκρουσε ο Τριανταφύλλου, όμως πέντε λεπτά μετά ο Κούτρας με σουτ έξω απ’ την περιοχή νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και άνοιξε το σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Νάτσης έχασε ευκαιρία για τον διπλασιασμό των τερμάτων της ομάδας του, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι, όμως αυτό έγινε στην επόμενη φάση με τον Ντεγιάννη με σουτ στην επαναφορά (προηγήθηκε απόκρουση του Τριανταφύλλου σε σουτ του Κατσικαβάλη), ‘έγραψε’ το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Λάμπρου στο 52′, με τους φιλοξενούμενους να μην βρίσκουν τρόπο να διεκδικήσουν κάτι απ’ το ματς.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Δάλλας-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 44′ Κούτρας, 45’+ Ντεγιάννης, 52′ Λάμπρου.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Κατσικαβάλης, Κοντάκης (46′ Νικολάου), Κουσερής (80′ Μούστος), Κουτσαυλής (62′ Πετρογιάννης), Νόνας, Νάτσης, Κούτρας, Λάμπρου, Ντεγιάννης, Φτούλης (72′ Μπουρλίδης).

ΚΟΣΚΙΝΑ (Σάκης Νικολάου): Τριανταφύλλου, Μπεϊνόγλου, Καλαβρής, Δήμου, Κόλλιας, Αλευρίδης, Κοκκάλας, Παριανός (54′ Ν. Δημολιάνης), Β. Δημολιάνης, Βλάχος, Μπασινάς.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα 1-0, Απόλλων Ερέτριας-Ηρακλής Ψαχνών 1-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Μακρυκάπα 0-1, Όλυμπος Γυμνού-Αστέρας Βατώντα 4-1, Αρτάκη-Αιδηψός 3-1, Σκεπαστή-Ολυμπιακός Χαλκίδας 6-1, Ελλήσποντος-Κόσκινα 3-0, Αυλωνάρι-Παντριαδικός 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 65, Λήλας Βασιλικού 62, Αρτάκη 48, Μακρυκάπα 44, Αυλωνάρι 41, Όλυμπος Γυμνού 40, Αστέρας Βατώντα 34, Ελλήσποντος 32, Ηρακλής Ψαχνών 31, Αιδηψός 31, Σκεπαστή 29, Παντριαδικός 27, Καστέλλα 27, Κόσκινα 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.