Σαν Σήμερα (30/3/2014): Όλυμπος Γυμνού-Δροσιά 1-5

Η Δροσιά κέρδισε στον Όλυμπο στο Γυμνό 5-1, σαν σήμερα 30/3, για την 28η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10′ με τέρμα του Αργύρη με δυνατό σουτ, όμως η συνέχεια ανήκε στον ΑΠΚΟ, ο οποίος ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μαντζούνη (το κέρδισε ο Σπυρόπουλος), στο 24′, ενώ στο 39′ ο Σουλιωτάκης ‘έγραψε’ το 1-2, με μακρινό σουτ. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με τον Κατσικάρο να κάνει το 1-3 με πλασέ στο 70′ και τον Σπυρόπουλο το 1-4 με δυνατό σουτ στο 86′. Τρία λεπτά μετά ο Κηπιώτης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-5 για τους φιλοξενούμενους του Νταβόρ Γιακόβλεβιτς, που αγωνίστηκαν με τον Σάλεμ ως τερματοφύλακα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλαμάτας/Βελέντζας-Τσιφλάκου.

ΓΚΟΛ: 10′ Αργύρης-24′ Μαντζούνης, 39′ Σουλιωτάκης, 70′ Κατσικάρος, 86′ Σπυρόπουλος, 89′ Κηπιώτης.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ: Κοτρογιάννης, Δ. Κιούσης, Κουσερής, Ξουρής, Κ. Κιούσης, Βεσέλι, Αργύρης (72′ Δαφνής), Σκεμπές, Ζαχαριάς, Δίπλας, Μπασούκος.

ΔΡΟΣΙΑ: Σάλεμ, Μαντζούνης, Κηπιώτης, Τσούτης, Σουλιωτάκης, Σπυρόπουλος, Κατσικάρος, Παναγιωτάκος, Λίφο (77′ Γκάγκαρης), Χ. Φρυγανάς (60′ Γ. Φρυγανάς), Συμιακάκης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Σκύρος 1-0, Λήλας Βασιλικού-Αυλωνάρι 2-1, Παντριαδικός-Απόλλων Ερέτριας 0-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ιστιαία 3-2, Ακαδημία Ιστιαίας-Αρτάκη 0-5, Λουκίσια-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2-1, Όλυμπος Γυμνού-Δροσιά 1-5, Ταμυναϊκός-Δύστος 3-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 59, Αρτάκη 58, Λουκίσια 54, Ολυμπιακός Χαλκίδας 51, Ιστιαία 49, Λήλας Βασιλικού 44, Δροσιά 43, Σκύρος 42, Καστέλλα 40, Αυλωνάρι 37, Ταμυναϊκός 36, Παντριαδικός 34, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 30, Δύστος 20, Όλυμπος Γυμνού 15, Ακαδημία Ιστιαίας 12.

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Καστέλλα-Αλάτσατα 3-4

2007: Κάρυστος-Έραπος 2-4

ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ληλάντιο-Νεάπολη 8-3