Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (18/3/2018): Καστέλλα-Κόσκινα 2-2

Η Καστέλλα αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με τα Κόσκινα, σαν σήμερα 18/3, για την 23η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16′ με τέρμα του Νικούλη και στο 32′ τα Κόσκινα, που είχαν μεγαλύτερη ανάγκη για τη νίκη, ισοφάρισαν 1-1 με τέρμα του Δημολιάνη. Στην επανάληψη η αμφίρροπη μάχη συνεχίστηκε, με την Καστέλλα να έχει χαμένο πέναλτι (το κέρδισε ο Ζήσης) με τον Κηρόπουλο, που έστειλε την μπάλα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι τελικά πήραν και πάλι το προβάδισμα 2-1 στο 89′ με σουτ μέσα απ’ την περιοχή του Μπασινά, δείχνοντας να ‘αγκαλιάζουν’ το ‘τρίποντο’ (έμειναν με 10 παίκτες στο 90′ λόγω αποβολής του Βότση). Όμως οι μαχητικοί φιλοξενούμενοι τελικά ισοφάρισαν και πάλι (2-2), με τον Δημολιάνη να σκοράρει ξανά και να διαμορφώνει το τελικό σκορ, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σπανός/Πασχαλίδης-Μητρολιός.

ΓΚΟΛ: 16′ Νικούλης, 89′ Μπασινάς, 32′ & 90’+3′ Δημολιάνης.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Γιάννης Παπαθεοδώρου): Κηρόπουλος, Χ. Βότσης, Κεχαγιάς (46′ Ξυνογαλάς), Κουρούπης, Μακρής, Μπασινάς, Κανάνι (69′ Τσούτσης), Γκίκας, Νικούλης, Τζαμίχας, Ζήσης (79′ Τσιούνης).

ΚΟΣΚΙΝΑ (Σάκης Νικολάου): Τριανταφύλλου, Καλαβρής (35′ Λαθουράς), Μπεϊνόγλου, Κόλλιας, Δήμου, Αλευρίδης, Κοκκάλας, Παριανός, Β. Δημολιάνης, Βλάχος, Μπασινάς.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Ηρακλής Ψαχνών 1-0, Αρτάκη-Μακρυκάπα 2-1, Απόλλων Ερέτριας-Παντριαδικός 3-0, Ελλήσποντος-Όλυμπος Γυμνού 0-0, Αιδηψός-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-0, Καστέλλα-Κόσκινα 2-2, Σκεπαστή-Αστέρας Βατώντα 2-3, ΑΕΚ Χαλκίδας-Αυλωνάρι 1-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 59, Λήλας Βασιλικού 58, Αρτάκη 42, Αυλωνάρι 39, Μακρυκάπα 38, Όλυμπος Γυμνού 36, Αστέρας Βατώντα 31, Αιδηψός 30, Ελλήσποντος 28, Ηρακλής Ψαχνών 28, Καστέλλα 27, Σκεπαστή 26, Παντριαδικός 25, Κόσκινα 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (6-7/4)

Αρτάκη: Μία ανανέωση & μία προσθήκη στο έμψυχο δυναμικό