Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (17/3/2018): Ελλήσποντος-Όλυμπος Γυμνού 0-0

‘Λευκή’ ισοπαλία για Ελλήσποντο και Όλυμπο Γυμνού, σαν σήμερα 17/3, για την 23η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Το χωρίς σκορ τελικό αποτέλεσμα αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του ματς, το οποίο είχε ελάχιστες καλές φάσεις και μέτριο θέαμα. Οι γηπεδούχοι είχαν σαν καλύτερη στιγμή ένα σουτ από καλή θέση του Λάμπρου, στο 61′, που όμως αστόχησε, ενώ απ’ την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν επιθετικά στα τελευταία λεπτά με δύο προσπάθειες του Ρωμανού, που όμως δεν είχαν ευτυχή για την ομάδα του κατάληξη. Στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ του Λάμπρου με πλασέ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Κωνστάντιος-Παππάς.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Κατσικαβάλης, Νάτσης, Κουσερής, Κουτσαυλής, Νόνας (78′ Πσεπιούρα), Πετρογιάννης (65′ Φτούλης), Κούτρας, Λάμπρου, Λάζρι (46′ Κοντάκης), Ντεγιάννης.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιώργος Κρόκος): Μωραΐτης, Κηρύκος, Σακκής, Α. Ρουμπής, Θωμόπουλος, Σταματούκος, Ντούρμας, Ρωμανός, Α. Κοτρογιάννης, Β. Ρουμπής (90′ Γ. Κοτρογιάννης), Σ. Αργύρης (63′ Τσίγκας).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Ηρακλής Ψαχνών 1-0, Αρτάκη-Μακρυκάπα 2-1, Απόλλων Ερέτριας-Παντριαδικός 3-0, Ελλήσποντος-Όλυμπος Γυμνού 0-0, Αιδηψός-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-0, Καστέλλα-Κόσκινα 2-2, Σκεπαστή-Αστέρας Βατώντα 2-3, ΑΕΚ Χαλκίδας-Αυλωνάρι 1-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 59, Λήλας Βασιλικού 58, Αρτάκη 42, Αυλωνάρι 39, Μακρυκάπα 38, Όλυμπος Γυμνού 36, Αστέρας Βατώντα 31, Αιδηψός 30, Ελλήσποντος 28, Ηρακλής Ψαχνών 28, Καστέλλα 27, Σκεπαστή 26, Παντριαδικός 25, Κόσκινα 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

Αβαντίδες: Λύση συνεργασίας με Αν. Καπνίση

ΕΠΣΕ: Ανακοίνωση για την απόφαση διακοπής των πρωταθλημάτων

Γ. Αγριόδημος: ‘Πατάμε στο άγνωστο’ (video)