Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (12/3/2017): Αστέρας Βατώντα-Δροσιά 1-1

Ο Αστέρας Βατώντα αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τη Δροσιά, σαν σήμερα 12/3, για την 21η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο ΑΠΚΟ ξεκίνησε δυνατά το ματς, ανοίγοντας στο έβδομο λεπτό το σκορ, με δυνατό σουτ του Τσουπέη, ενώ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων γενικότερα, στο πρώτο μέρος. Όμως στην επανάληψη ο Αστέρας παρουσιάστηκε αισθητά βελτιωμένος, πίεσε για την ισοφάριση, η οποία τελικά ήρθε σε χρονικό σημείο που φαινόταν οι φιλοξενούμενοι να έχουν αγκαλιάσει το ‘διπλό’ Συγκεκριμένα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γούναρη, ο Γιαννουκάκος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Πριόνας-Αργύρης.

ΓΚΟΛ: 90’+3′ Γιαννουκάκος-7′ Τσουπεής.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Βαγγέλης Ζέρβας): Κώστογλου, Τσώκος (55′ Κούκουρας), Σκούρος, Κατσαούνης, Βαλήλας, Γούναρης, Χασανλάρι, Ξιφαράς, Μιχαηλίδης (55′ Γιαννουκάκος), Πατερίτσας (73′ Νεσίμι), Ματράκας.

ΔΡΟΣΙΑ (Βασίλης Τσιμιχόδημος): Κατσιμήτρος, Τσουπεής, Γκίκας, Πεππές, Τσούτης, Τζαφέρος, Πολυχρόνης (88′ Νικολάου), Μπούρικας, Προβής (77′ Τσιμιχόδημος), Ευσταθίου, Δεληγιώργης (67′ Τσομάτσκα).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ελλήσποντος-Μακρυκάπα 2-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 0-5, Αυλίδα-Αρτάκη 1-0, Λήλας Βασιλικού-Παντριαδικός 0-0, Καστέλλα-Αυλωνάρι 1-1, Αστέρας Βατώντα-Δροσιά 1-1, Ηρακλής Ψαχνών-Ταμυναϊκός 0-2, Όλυμπος Γυμνού-Ακαδημία Ιστιαίας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ταμυναϊκός 50, Απόλλων Ερέτριας 40, Παντριαδικός 37, Αρτάκη 36, Καστέλλα 32, ΑΕΚ Χαλκίδας 32, Λήλας Βασιλικού 21, Ελλήσποντος 29, Μακρυκάπα 29, Ηρακλής Ψαχνών 28, Αυλίδα 26, Όλυμπος Γυμνού 24, Αστέρας Βατώντα 24, Δροσιά 20, Αυλωνάρι 20, Ακαδημία Ιστιαίας -6.

Φούσεκ: ‘FIFA και UEFA έχουν αποφασίσει ότι θα αποχωρήσουν στις 31/7/2020’

Δ. Κουτουλής: ‘Αυτά τα παιδιά θα δείξουνε μεγάλα πράγματα’