EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (10/3/2013): Ιστιαία-Απόλλων Ερέτριας 0-1

Ο Απόλλων Ερέτριας κέρδισε 1-0 την Ιστιαία, σαν σήμερα 10/3, για την 23η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Σημαντικό ‘διπλό’ για την ομάδα της Ερέτριας, χάρις σε τέρμα που σημείωσε ο Τόρα με κεφαλιά και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Σταματάκου, στο 30ο λεπτό. Στο πρώτο μέρος γενικά το ματς ήταν ισορροπημένο, με τις δυο ομάδες να έχουν από 2-3 καλές στιγμές και τους τερματοφύλακες των δύο ομάδων να επεμβαίνουν αποτελεσματικά, όποτε χρειάστηκε. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση, έχοντας στο 61′ μεγάλη ευκαιρία με κοντινό σουτ του Α. Βασιλείου, όμως ο Μητακίδης πραγματοποίησε σωτήρια επέμβαση. Απ’ τη μεριά τους οι ‘Απολλωνιστές’ θα μπορούσαν στις καθυστερήσεις να φτάσουν και σε δεύτερο γκολ, με τον σκόρερ τους να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Καρατσόλια, πλασάροντας όμως άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλαμάτας/Περιβολάρης-Λιαγκάκης.

ΓΚΟΛ: 30′ Τόρα.

ΙΣΤΙΑΙΑ (Λάμπρος Σπίντζος): Καρατσόλιας, Στεργίου (70’ Καλιβάτσι), Α. Τριανταφύλλου (86’ Τσουλός), Σ. Τριανταφύλλου, Τοουρφέ, Γαβριήλ, Α. Βασιλείου, Δ. Δαρζέντας, Ψύλλος (46’ Τούσερτ), Α. Δαρζέντας, Γοργομάτης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Νίκος Κουτλούμπασης): Μητακίδης, Μαυρομάτης, Παριανός, Βελαέτης, Φουρμούζης, Τόρα, Μπασινάς, Μαρινάκης, Ματσιμάνης (81’ Μεμάι), Σταματούκος, Ευγενίου (90’+ Ρούσσος).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Ολυμπιακός Χαλκίδας 0-0, Προποντίδα-Δροσιά 0-2, Ιστιαία-Απόλλων Ερέτριας 0-1, Δύστος-Αυλωνάρι 4-0, Όλυμπος Γυμνού-Ωρεοί 2-1, Λήλας Βασιλικού-Νηλέας Νεοχωρίου 1-0, Κύμη-Παντριαδικός 6-0, Κριεζά-Αρτάκη 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 55, Δροσιά 52, Αρτάκη 45, Απόλλων Ερέτριας 40, Δύστος 37, Αυλωνάρι 36, Παντριαδικός 35, Ολυμπιακός Χαλκίδας 34, Ιστιαία 32, Λήλας Βασιλικού 31, Καστέλλα 29, Όλυμπος Γυμνού 24, Νηλέας Νεοχωρίου 24, Προποντίδα 24, Ωρεοί 18, Κριεζά -6.

ΠΑΟ Πολιτικών: Συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο ΔΣ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Κεραυνός Χαλκίδας-Ελλήσποντος 0-6