EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (8/3/2014): Καστέλλα-Λουκίσια 1-4

Τα Λουκίσια κέρδισαν στην Καστέλλα 4-1 την τοπική ομάδα, σαν σήμερα 8/3, για την 25η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι ‘πορτοκαλί’ μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 3′ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Σπυρόπουλου, όμως ο ΑΠΟΚ στο 25′ έφερε το ματς στα ‘ίσα’ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μαντά. Άμεση όμως ήταν η ‘απάντηση’ απ’ τον ΑΟΛ, με τον Τσιβίκα -με κοντινό σουτ- δύο λεπτά μετά να του δίνει και πάλι το προβάδισμα 1-2. Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων βρήκε και πάλι τον δρόμο προς τα δίχτυα, κάνοντας το 1-3, στο τρίτο λεπτό της επανάληψης, με πλασέ (είχε και δοκάρι στο 55′). Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Καλοχωρίδης στο 66′ (δυο λεπτά νωρίτερα οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μακρή).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Καμπούρης-Τακόπουλος.

ΓΚΟΛ: 25′ Μαντάς-3′ Σπυρόπουλος, 27′ & 48′ Τσιβίκας, 66′ Καλοχωρίδης.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Νίκος Κιαπέκος): Κηρόπουλος, Ταψής, Νικούλης, Ρουσοδήμος (Γυφτόδημος), Ράζος, Καρκαλής (Καπετάνιος), Μακρής, Γιούλης (Ταυρής), Μήτρου, Μαντάς, Ζήσης.

ΛΟΥΚΙΣΙΑ (Τάσος Ταυταρίδης): Μόνος, Καρατζάς, Ντοβίνος, Σαμαρτζής, Προβής, Καλοχωρίδης, Καρβέλης (Μπογδάνος), Ξιφαράς, Κουτσαυλής (Τουλίτσης), Σπυρόπουλος, Τσιβίκας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Λουκίσια 1-4, Λήλας Βασιλικού-Όλυμπος Γυμνού 4-0, Απόλλων Ερέτριας-Δύστος 4-1, Αρτάκη-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2-0, Σκύρος-Ταμυναϊκός 2-0, Αυλωνάρι-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-1, Παντριαδικός-Ακαδημία Ιστιαίας 6-0, Ιστιαία-Δροσιά 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 52, Λουκίσια 50, Αρτάκη 49, Ολυμπιακός Χαλκίδας 47, Ιστιαία 43, Σκύρος 38, Λήλας Βασιλικού 37, Αυλωνάρι 36, Δροσιά 34, Ταμυναϊκός 33, Καστέλλα 33, Παντριαδικός 31, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 27, Δύστος 20, Όλυμπος Γυμνού 15, Ακαδημία Ιστιαίας  12.

Α’ ΕΠΣΕ: Αμαρυνθιακός-Ηρακλής Ψαχνών 1-4

Ανάβαση Ριτσώνας: Αλλαγή ημερομηνίας

ΓΑΣ Βασιλικού-Απόλλων Χαλκίδας 40-66