EVIASPORTS Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (8/3/2014): Άρης Αγίας Άννας-Ολυμπιακός Λίμνης 4-2

Ο Άρης Αγίας Άννας κέρδισε 4-2 τον Ολυμπιακό Λίμνης, σαν σήμερα 8/3, για την 24η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους πρωτοπόρους και άνοιξαν το σκορ στο 34′ με γκολ του Μακρή, ο οποίος διπλασίασε τα γκολ του Ολυμπιακού στο 43′. Στην επανάληψη και μετά το 70′ ο Άρης με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψε το σκορ. Μείωσε 1-2 στο 71′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δροσούνη και στο 75′ ο Σταθαράς ισοφάρισε 2-2. Τέσσερα λεπτά μετά ο Ραβανός ‘έγραψε’ το 3-2 και ο Λιάσκος στο 87′ ‘σφράγισε’ την επικράτηση των γηπεδούχων, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Καρβελάς-Αντωνίου.

ΓΚΟΛ: 71′ Δροσούνης, 75′ Κ. Σταθαράς, 79′ Ραβανός, 87′ Λιάσκος, 34′ & 43′ Μακρής.

ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ: Αλεξανδρής, Γιαβάσης, Δημήτραινας, Δροσούνης, Καρατζάς, Κωνσταντός, Λιάσκος, Τσακνάκης, Ραβανός (89′ Αλμπάνης), Σ. Σταθαράς (46′ Πηλιχός), Καραμούζης (23′ Κ. Σταθαράς λ.τ.).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ: Παπαδήμος, Καλίτσης (35′ Χρυσόπαιδος λ.τ.), Αργυρόπαις, Στέφος, Γερογιάννης, Σαράντης, Μαναρίτσας, Αγιασοφίτης (76′ Αναστασίου), Καψάλας, Μακρής, Μωραΐτης (45′ Ψαρρός).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Βουτάς-Ελληνικά 4-0, Άρης Αγίας Άννας-Ολυμπιακός Λίμνης 4-2, Μαντούδι-Παπάδες 2-2, Ταξιάρχης-Βυζάντιο Νέου Πύργου 0-2, ΟΠΑ Αιδηψού-Μυρμιδόνες Κερασιάς 4-1, Στροφυλλιακός-Καμάρια 2-5, ΠΑΟ Λιχάδας-Κεραυνός Σπαθαρίου/Καλυβίων 3-0. Ρεπό: Ερμής Ροβιών.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Άρης Αγίας Άννας 67, Μαντούδι 49, Καμάρια 42, Βουτάς 41, Παπάδες 41, Ταξιάρχης 39, Ολυμπιακός Λίμνης 37, ΟΠΑ Αιδηψού 35, Βυζάντιο Νέου Πύργου 26, Μυρμιδόνες Κερασιάς 23, ΠΑΟ Λιχάδας 23, Ερμής Ροβιών 17, Ελληνικά 15, Στροφυλλιακός 14, Κεραυνός Σπαθαρίου/Καλυβίων 4.

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Πρόγραμμα & διαιτητές (29/9)

Ελλήσποντος: Φιλικό με Αμαρυνθιακό

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αρτάκη-Εορδαϊκός 3-0 (video)