Σαν Σήμερα (5/3/2017): Παντριαδικός-Αυλίδα 2-1

Ο Παντριαδικός επικράτησε 2-1 της Αυλίδας, σαν σήμερα 5/3, για την 20η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν την υπεροχή, άνοιξαν το σκορ στο 43′ με τελική προσπάθεια του Καραντάκη, όμως δύο λεπτά μετά ο Καραντάκης ισοφάρισε 1-1. Στην επανάληψη η ομάδα της Τριάδας συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα και τελικά στο 61′ έφτασε στο νικητήριο γκολ, με τον Καραντάκη να σκοράρει ξανά -με κεφαλιά- και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα (λίγα λεπτά μετά είχαν μεγάλη ευκαιρία για να ‘σφραγίσουν’ το ‘τρίποντο’ με σουτ του Αρχοντούλη στο δοκάρι-κατακτώντας τελικά τη νίκη με πιο αγχωτικό τρόπο).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακωνσταντίνου/Μούντριχας-Κηρύκος.

ΓΚΟΛ: 43′ & 61′ Καραντάκης-45′ Καλοχωρίδης.

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Άγγελος Βογιατζής): Α. Χαλαστάρας, Πασάι, Βαξεβάνης, Γκρινιάρης, Μπελίτσος, Κερίζα, Γ. Χασάνδρας, Σιαράπης (90′ Σέχου), Τσούτσης, Καραντάκης, Αρχοντούλης.

ΑΥΛΙΔΑ (Τάσος Ταυταρίδης): Βασιλείου, Τζαφέρος, Μάλλιαρης, Ζαζάς, Δουρδουβέλας, Κάκιος (57′ Βισβίνης), Στέργκου, Καλοχωρίδης, Λειβαδίτης, Κουτσαυλής, Κοροβέσης (46′ Ντασιώτης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Ελλήσποντος 2-1, Δροσιά-ΑΕΚ Χαλκίδας 3-0, Αρτάκη-Αστέρας Βατώντα 0-2, Ταμυναϊκός-Όλυμπος Γυμνού 3-1, Ηρακλής Ψαχνών-Λήλας Βασιλικού 2-3, Αυλωνάρι-Μακρυκάπα 1-2, Παντριαδικός-Αυλίδα 2-1, Ακαδημία Ιστιαίας-Καστέλλα 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ταμυναϊκός 47, Απόλλων Ερέτριας 37, Παντριαδικός 36, Αρτάκη 36, ΑΕΚ Χαλκίδας 32, Καστέλλα 31, Λήλας Βασιλικού 30, Μακρυκάπα 29, Ηρακλής Ψαχνών 28, Ελλήσποντος 26, Αυλίδα 23, Αστέρας Βατώντα 23, Όλυμπος Γυμνού 21, Αυλωνάρι 19, Δροσιά 19, Ακαδημία Ιστιαίας -6.

Σαν Σήμερα (26/11/2014): Ατρόμητος Βασιλικών-Ολυμπιακός Χαλκίδας 0-3

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Β’ Φάση): Αρτεμησιακός-Ωρεοί 3-1

Ν. Παπανταζής: ‘Ιδιαίτερα ευτυχής για την τιμή που μου κάνει η ΕΠΣΕ’