Σαν Σήμερα (5/3/2011): Αρτάκη-Κύμη 0-1

Η Κύμη κέρδισε στην Αρτάκη 1-0 την τοπική ομάδα, σαν σήμερα 5/3, για την 21η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Σημαντικό ‘διπλό’ και βήμα τίτλου για τον ΑΟΚ απέναντι στον ΑΟΝΑ, σε ένα ματς που είχε σαν κυριάρχα στοιχεία το πάθος και τη δύναμη. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στη νίκη χάρις σε γκολ που σημείωσε ο Σεϊντόπουλος, στο 54ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος το γεγονός πως ο πορτιέρο των γηπεδούχων Γκόγκος, βρισκόταν εκτός θέσης. Τρία λεπτά νωρίτερα η Αρτάκη είχε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει εκείνη το σκορ, σε φάση τετ-α-τετ του Βουγιούκα με τον Ντουρέκα, ο οποίος απέκρουσε σωτήρια την τελική προσπάθεια του αντίπαλου επιθετικού. Στη συνέχεια οι Αρτακιακοί προσπάθησαν να κυνηγήσουν την ισοφάριση, όμως δεν είχαν την απαραίτητη ηρεμία για να το κυνηγήσουν με αξιώσεις, με τους πρωτοπόρους να κρατούν με σχετική άνεση το πολύτιμο υπέρ τους σκορ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αμαρυνθιακός-Όλυμπος Γυμνού 1-2, Αρτάκη-Κύμη 0-1, Δροσιά-Ταμυναϊκός 2-0, Απόλλων Ερέτριας-Κριεζά 0-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 0-2, ΑΕ Χαλκίδας-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2-0, Ωρεοί-Προποντίδα 3-0, Αυλωνάρι-Δόξα Προκοπίου 2-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 56, Δροσιά 50, Κριεζά 40, Όλυμπος Γυμνού 37, Αρτάκη 35, Λήλας Βασιλικού 31, Απόλλων Ερέτριας 30, Ταμυναϊκός 30, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 25, Προποντίδα 23, Αυλωνάρι 22, Ολυμπιακός Χαλκίδας 22, ΑΕ Χαλκίδας 18, Αμαρυνθιακός 17, Ωρεοί 15, Δόξα Προκοπίου 12.

Σαν Σήμερα (1/6/2014): Φωστήρας-Ηρακλής Ψαχνών 0-0 (video)

Μεταγραφικό ‘χτύπημα’ του Απόλλωνα Χαλκίδας! Πήρε Γερ. & Βαγγ. Κοσμετάτο!