Αγαπημένα ΡΟΗ Δ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (5/3/2011): ΑΟ Χαλκίς-Αστέρας Δρεπάνου 3-0

Μια άνετη νίκη πήρε σήμερα ο ΑΟ Χαλκίς στο δημοτικό στάδιο της Χαλκίδας, ο οποίος κέρδισε τον Αστέρα Δρεπάνου με σκορ 3-0. Η ομάδα της Χαλκίδας έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και επικράτησε της ομάδας του Δρεπάνου, η οποία δεν είχε τύχη σήμερα μέσα στο στάδιο της Χαλκίδας.

Ο ΑΟ Χαλκίς στο πρώτο ημίχρονο, ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού. Μόλις στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Χαλκίδας, όταν από σέντρα του Γκιτσάλη, ο αποδέκτης Ξευγένης, πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα του Αστέρα. Η ομάδα της Χαλκίδας, έχασε πολλές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Παπαϊωάννου. Στο 43′ η ομάδα της Χαλκίδας έκανε το 2-0 με αυτογκόλ του Πιτερού. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Δρεπάνου ανέβηκε αλλά χωρίς να προκαλέσει κίνδυνο στην ομάδα της Χαλκίδας. Το 3-0 έγινε στις καθυστερήσεις, όταν ο Παπαϊωάννου, σε τετ α τετ πέρασε τον τερματοφύλακα του Αστέρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Με αυτό τον τρόπο έκλεισε η άνετη νίκη του ΑΟ Χαλκίς, ο οποίος συνεχίζει με νίκη, έχοντας ανεβάσει στα τελευταία 2 παιχνίδια αρκετά την απόδοση του. Ο ΑΟ Χαλκίς, βρίσκεται μόνος του στην 4η θέση με 36 βαθμούς.

Την επόμενη αγωνιστική, Κυριακή 13 Μαρτίου, ο ΑΟ Χαλκίς θα ταξιδέψει στο Ναύπλιο, όπου θα αντιμετωπίσει τον Πανναυπλιακό, στις 15:00, στο στάδιο του Ναυπλίου. Ο Πανναυπλιακός, έχασε σήμερα από τον Αία Παραλίας με σκορ 2-1 και βρίσκεται στην 11η θέση. Η ομάδα του Ναυπλίου, θέλει να φύγει από την ζώνη του υποβιβασμού και γι αυτό δεν θα είναι εύκολος αγώνας για τους νερατζούρρι. Ο Όμιλος Φιλάθλων ΑΟ Χαλκίς, συζητάει εδώ και καιρό μία οργανωμένη εκδρομή για το Ναύπλιο. Περισσότερα θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.

ΧΑΛΚΙΔΑ: Μόνος, Τούρλας, Γούναρης, Γκιτζάλης, Μπόκαρης, Κουμπούλης, Μαστρογιάννης, Μπουτσικάκης (70’ Κηρύκος), Ξευγένης (80’ Ταυταρίδης), Δασκαλάκης, Παπαϊωάννου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ: Πιτέρος, Θράκας, Γιαλάτσης, Καχριμάνης, Σχίζας (80’ Δαλιάσης), Αντωνιάδης, Παπακωνσταντίνου, Μανδύλης Π. (46’ Σ. Μανδύλης), Μανέκας, Σταυρόπουλος, Ισιούφης (79’ Μπέλεσης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (24η αγωνιστική-7ος όμιλος Δ’ Εθνικής): ΑΟ Χαλκίς-Αστέρας Δρεπάνου 3-0, Παναργειακός-Θήβα 2-1, Ένωση Μιδέας-Δάφνη Ερυθρών 2-0, Πόρος-Πέλοπας Κιάτου 4-1, Βρασιές-Ερμιονίδα 4-0, Αίας Ασπρόπυργου-Πανναυπλιακός 2-1, Παναρκαδικός-Αστέρας Μαγούλας 1-3, ΠΑΟ Λουτρακίου-Δήλεσι 3-0 α.α. Ρεπό: Λουκίσια.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αστέρας Μαγούλας 54, Ένωση Μιδέας 51, Θήβα 49, ΑΟ Χαλκίς 36, Πόρος 35, Βρασιές 35, Παναργειακός 34, Λουκίσια 33, ΠΑΟ Λουτρακίου 29, Δάφνη Ερυθρών 28, Πανναυπλιακός 26, Ερμιονίδα 23, Αίας Ασπρόπυργου 23, Δήλεσι 19, Αστέρας Δρεπάνου 19, Πέλοπας Κιάτου 18, Παναρκαδικός 16.

Πηγή: chalkidafans3.blogspot.com

ΑΕ Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 0-4

Κορονοϊός: Πόσες ημέρες ζει σε κάθε επιφάνεια – Πώς να τις απολυμαίνετε

DERNEKI (ΜΗ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Οι σκόρερς του 1ου ομίλου (12/7)