Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (4/3/2018): Σκεπαστή-Ελλήσποντος 2-2

Η Σκεπαστή αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με τον Ελλήσποντο, σαν σήμερα 4/3, για την 21η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Συναρπαστικό το ματς και με πλούσιο θέαμα απ’ τις δυο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι στο 26′ με σουτ του Ντεγιάννη και τη Σκεπαστή να ‘απαντά’ πέντε λεπτά μετά με δοκάρι του Θ. Θαλασσινού. Γενικότερα, οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο πρώτο μέρος και τελικά άνοιξαν το σκορ στο 36′ με πλασέ του Θ. Θαλασσινού και τρία λεπτά μετά διπλασίασαν τα τέρματα τους με σουτ του Ζουζουλή. Όμως η ομάδα της Λαμψάκου αντέδρασε στην επανάληψη. Έτσι αφού είχε και δεύτερο δοκάρι στο 64′ με σουτ του Νάτση, μείωσε με τον συγκεκριμένο παίκτη 2-1 -δέκα λεπτά μετά- με τον συγκεκριμένο παίκτη, ενώ στο 90′ έφτασε στην ισοφάριση, με τον Κατσικαβάλη να χαρίζει έναν πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό στην ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Κοτταρά-Μακρής.

ΓΚΟΛ: 36′ Θ. Θαλασσινός, 39. Ζουζουλής-74′ Νάτσης, 90′ Κατσικαβάλης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Βαγγέλης Μπεκάκος): Αλεξίου, Ι.Θ. Θαλασσινός, Ντέντης, Καλλίτσης, Καψάλας, Κωνσταντός, Παλάντζας (67′ Τσούπρος), Ι.Β. Θαλασσινός, Τηλιόπουλος (80′ Π. Γερογιάννης), Θ. Θαλασσινός, Ζουζουλής.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Νόνας, Νάτσης, Κουσερής, Κουτσαυλής, Πετρογιάννης (85′ Φτούλης), Νικολάου, Κούτρας, Λάμπρου, Λάζρι (39′ Κατσικαβάλης), Ντεγιάννης.

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ολυμπιακός Χαλκίδας-Μακρυκάπα 0-1, Ηρακλής Ψαχνών-Παντριαδικός 0-0, Απόλλων Ερέτριας-ΑΕΚ Χαλκίδας 5-1, Λήλας Βασιλικού-Κόσκινα 5-1, Αιδηψός-Αστέρας Βατώντα 2-2, Καστέλλα-Όλυμπος Γυμνού 2-4, Αρτάκη-Αυλωνάρι 3-1, Σκεπαστή-Ελλήσποντος 2-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 53, Λήλας Βασιλικού 52, Αρτάκη 36, Μακρυκάπα 35, Όλυμπος Γυμνού 35, Αυλωνάρι 33, Ηρακλής Ψαχνών 28, Αστέρας Βατώντα 28, Αιδηψός 27, Σκεπαστή 26, Καστέλλα 26, Ελλήσποντος 24, Παντριαδικός 22, Κόσκινα 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

Π. Κολονιώτης: ‘Γίνεται μεγάλη προσπάθεια στα τμήματα υποδομής του Ευβοϊκού Γουβών’

ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΛΑΧΟΣ: Ακούραστος & ποιοτικός ‘εργάτης’ στο κέντρο για τη Χαλκίδα

Ελλήσποντος: Διοικητική αβεβαιότητα στη ΓΣ, λόγω… διχόνοιας