Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (4/3/2018): Αιδηψός-Αστέρας Βατώντα 2-2

Η Αιδηψός αναδείχτηκε ισόπαλη με τον Αστέρα Βατώντα 2-2, σαν σήμερα 4/3, για την 21η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι βορειοευβοιώτες άνοιξαν το σκορ στο 5′ με τέρμα του Καππέ με σουτ μέσα στην περιοχή, ενώ στη συνέχεια είχαν ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματα τους, έχοντας την υπεροχή στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη ο Αστέρας μπήκε πιο δυνατά και στο τρίτο της λεπτό ισοφάρισε 1-1 με σουτ του Κούκα. Στο 57′ οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα με κεφαλιά του Στεργίου, όμως η ομάδα του Βατώντα ‘απάντησε’ και πάλι, με τον Κούκα να πλασάρει εύστοχα στο 65′ τον Μπαρμπούνη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σπανός/Λιαγκάκης-Χασάνδρας.

ΓΚΟΛ: 5′ Καππές, 57′ Στεργίου-48′ & 65′ Κούκα.

ΑΙΔΗΨΟΣ (Γιώργος Δημητρίου): Μπαρμπούνης, Σιρπτσιόγλου, Καραγκούνης, Καππές (88′ Γλύκος), Μ. Αναγνώστου, Καπλανάι (81′ Αθανασίου), Μάρκου (46′ Σαμπάι), Ν. Αναγνώστου (71′ Παπατζίκος), Γοργομάτης, Τίτο Μπιμπάι, Στεργίου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Σταύρος Σταθαράς): Γ. Σταθαράς, Κορκόβελος (87′ Μαμτζαδέριας), Τσώκος, Κατσαούνης, Ντούκα, Κηρύκος, Κούκα, Μαρμαρινός, Μιχαηλίδης, Γιαννουκάκος, Χασανλάρι.

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ολυμπιακός Χαλκίδας-Μακρυκάπα 0-1, Ηρακλής Ψαχνών-Παντριαδικός 0-0, Απόλλων Ερέτριας-ΑΕΚ Χαλκίδας 5-1, Λήλας Βασιλικού-Κόσκινα 5-1, Αιδηψός-Αστέρας Βατώντα 2-2, Καστέλλα-Όλυμπος Γυμνού 2-4, Αρτάκη-Αυλωνάρι 3-1, Σκεπαστή-Ελλήσποντος 2-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 53, Λήλας Βασιλικού 52, Αρτάκη 36, Μακρυκάπα 35, Όλυμπος Γυμνού 35, Αυλωνάρι 33, Ηρακλής Ψαχνών 28, Αστέρας Βατώντα 28, Αιδηψός 27, Σκεπαστή 26, Καστέλλα 26, Ελλήσποντος 24, Παντριαδικός 22, Κόσκινα 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

ΑΟ Σκεπαστής: Έναρξη προετοιμασίας στις 3/8

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ιστιαία-Τροπαιοφόρος 4-0

ΑΟ Λουκισίων: 5 ανανεώσεις & 1 προσθήκη