Σαν Σήμερα (3/3/2019): Λήλας Βασιλικού-Ταμυναϊκός 1-1 (photos)

Ισοπαλία με σκορ 1-1 στο Βασιλικό ανάμεσα στον τοπικό Λήλαντα και τον Ταμυναϊκό, για τη 19η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τέρμα του Κρόκου και στο 75′ ο Τ. Μακρής ισοφάρισε για την ομάδα του Βασιλικού. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Αλιβερίου είχε δύο καλές στιγμές για να σημειώσει το γκολ που θα την έφερνε κοντά στη νίκη, ενώ και ο Λήλας είχε μια καλή στιγμή με τον Τ. Μακρή, λίγο πριν το 0-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουλιάρας/Δάλλας-Κοτταρά

ΓΚΟΛ: 75′ Μακρής Τ.-18′ Κρόκος.

Λήλας Βασιλικού (Τάσος Ταυταρίδης): Τόρα, Κικίδης, Ευαγγελινός, Χαζαρίδης, Τσούρα, Αγγελάκης, Παπίλας, Αλεξίου (73′ Μπακλαγεμέζης), Μακρής, Πεσχύρας (61′ Βάθης), Αναγνώστου (90’+3′ Σιμιτζής).

Ταμυναϊκός (Γιάννης Καρβέλης): Μητακίδης, Φωτόπουλος (60′ Πιλάτης Λ.), Δήμου, Κουτσαυλής, Αναστασίου Β., Αναστασίου Ιδ. (71′ Κοκκάλας), Πομάρες, Κούτρας, Λάμπρου (79′ Ποδαράς), Κρόκος, Βρέττος (88′ Όρσας).

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ατρόμητος Βασιλικών-ΟΠΑ Αιδηψού 2-1

ΕΠΟ: Αίτημα για εκλογές με φυσική παρουσία

Σαν Σήμερα (23/3/2015): Αχαρναϊκός-Ηρακλής Ψαχνών 0-0 (video)