Σαν Σήμερα (3/3/2012): Αρτάκη-Αλάτσατα 4-1

Με 4-1 επιβλήθηκε η Αρτάκη των Αλατσάτων, σαν σήμερα 3/3, για την 24η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 30′ με γκολ του Προβή, όμως στη συνέχεια ο ΑΟΝΑ -που παρέμεινε στο -5 απ’ τον πρωτοπόρο Ευβοϊκό- έφτασε στην ανατροπή του σκορ και σε άνετη επικράτηση. Ισοφάρισε στο 43′ με γκολ του Παπαϊωάννου, ο οποίος σκόραρε ξανά στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης, για το 2-1. Στο 63′ ο Λούκας έκανε το 3-1, ενώ στο 79′ ο Παπαϊωάννου σκόραρε ξανά, πετυχαίνοντας χατ-τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Τ’ Αλάτσατα αγωνίζονταν απ’ το 39′ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κατσαρή.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ταμυναϊκός-Προποντίδα 1-2, Δροσιά-ΑΕ Χαλκίδας 1-0, Όλυμπος Γυμνού-Απόλλων Ερέτριας 4-0, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Λήλας Βασιλικού 2-1, Αρτάκη-Αλάτσατα 4-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Καστέλλα 5-0, Ιστιαία-Αυλωνάρι 2-0, Κριεζά-Ωρεοί 2-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 60, Αρτάκη 55, Δροσιά 48, Κριεζά 44, Προποντίδα 43, Όλυμπος Γυμνού 35, Ιστιαία 33, Απόλλων Ερέτριας 29, Λήλας Βασιλικού 27, Αυλωνάρι 25, Καστέλλα 24, Ολυμπιακός Χαλκίδας 23, Ωρεοί 23, ΑΕ Χαλκίδας 21, Αλάτσατα 20, Ταμυναϊκός 19.

Σαν Σήμερα (16/1/2011): Βρασιές-Λουκίσια 0-1

Α’ ΕΠΣΕ: Πανόραμα (22/9)

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ: Προπόνηση ενόψει Θεσσαλίας (photos)