Σαν Σήμερα (2/3/2013): Ολυμπιακός Χαλκίδας-Όλυμπος Γυμνού 1-1

Ο Ολυμπιακός Χαλκίδας αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Όλυμπο Γυμνού, σαν σήμερα 2/3, για την 22η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο άνοιγμα του σκορ στο 7ο λεπτό με σουτ του Πάττα που σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Ευαγγελινού, με τον Ντούρμα να στέλνει και εκείνος την μπάλα στη δοκό (οριζόντια), στο 33ο λεπτό. Τελικά όμως οι ‘ερυθρόλευκοι’ ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο τρίτο λεπτό της επανάληψης, με τον Τζαφέρο να αξιοποιεί ασίστ του Παπαδημητρίου και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με διαγώνιο σουτ. Έπειτα ο Όλυμπος κυνήγησε την ισοφάριση, κάτι που τελικά το κατόρθωσε με δυνατό σουτ έξω απ’ την περιοχή του Ντούρμα, στο 79ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας/Αργύρης-Μπούρικας.

ΓΚΟΛ: 48′ Τζαφέρος-79′ Δ. Ντούρμας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Δημήτρης Ακριτίδης): Ευαγγελινός, Τσώκος, Κορίτας, Καρατζάς, Μπισμπικόπουλος, Πιέρο (46′ Χατζηστάμου), Τζάβρας, Συνοδάκης (60′ Μιχαηλίδης), Κυτίνος, Τζαφέρος, Παπαδημητρίου (75′ Ασημάκος).

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιώργος Κρόκος): Μωραΐτης, Ξουρής (80′ Αργύρης), Ντούρμας, Βεσέλι, Ε. Σταματούκος, Β. Σταματούκος (82′ Κουσερής), Δίπλας, Πάττας, Δ. Ντούρμας, Κιούσης, Πασσάς.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αρτάκη-Παντριαδικός 1-0, Απόλλων Ερέτριας-Προποντίδα 1-1, Ωρεοί-Ιστιαία 0-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Όλυμπος Γυμνού 1-1, Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα 0-2, Δροσιά-Κύμη 0-1, Νηλέας Νεοχωρίου-Δύστος 4-0, Αυλωνάρι-Κριεζά 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 52, Δροσιά 49, Αρτάκη 42, Απόλλων Ερέτριας 37, Αυλωνάρι 36, Παντριαδικός 35, Δύστος 34, Ολυμπιακός Χαλκίδας 33, Ιστιαία 32, Λήλας Βασιλικού 28, Καστέλλα 28, Νηλέας Νεοχωρίου 24, Προποντίδα 24, Όλυμπος Γυμνού 21, Ωρεοί 18, Κριεζά -6.

Σαν Σήμερα (27/5/2012): ΑΟ Χαλκίς-Ατρόμητος Χιλιομοδίου 7-2 (videos)