Σαν Σήμερα (2/3/2013): Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα 0-2

Η Καστέλλα κέρδισε στο Βασιλικό 2-0 τον Λήλαντα, σαν σήμερα 2/3, για την 22η αγωνιστική της πρώτης τοπικής κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Μεγάλη νίκη για τον ΑΠΟΚ, που έκανε αποφασιστικό βήμα παραμονής. Μετά από 70 ‘στείρα’ λεπτά, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Λεοντή με κεφαλιά, ο οποίος μετά από δύο λεπτά με πλασέ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Οι γηπεδούχοι λίγο πριν το άνοιγμα του σκορ είχαν δοκάρι με τον Νάνο.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αρτάκη-Παντριαδικός 1-0, Απόλλων Ερέτριας-Προποντίδα 1-1, Ωρεοί-Ιστιαία 0-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Όλυμπος Γυμνού 1-1, Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα 0-2, Δροσιά-Κύμη 0-1, Νηλέας Νεοχωρίου-Δύστος 4-0, Αυλωνάρι-Κριεζά 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 52, Δροσιά 49, Αρτάκη 42, Απόλλων Ερέτριας 37, Αυλωνάρι 36, Παντριαδικός 35, Δύστος 34, Ολυμπιακός Χαλκίδας 33, Ιστιαία 32, Λήλας Βασιλικού 28, Καστέλλα 28, Νηλέας Νεοχωρίου 24, Προποντίδα 24, Όλυμπος Γυμνού 21, Ωρεοί 18, Κριεζά -6.

Πέρσι… σαν σήμερα (28/6/2019)

ΑΕ Ληλαντίου: Δελτίο τύπου για αγώνα με Αυλίδα, αγιασμό & εξετάσεις στους αθλητές

ΟΑ Χαλκίδας: Στο νέο ΔΣ της ΕΦΟΑ ο Γρ. Δάσκος