Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (2/3/2013): Αφράτι-Τραχήλι 3-2

Το Αφράτι κέρδισε 3-2 το Τραχήλι, σαν σήμερα 2/3, για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΕ.

Ο Μαριέτης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 5ο λεπτό και ο Βασιλείου στο 32ο διπλασίασε τα γκολ τους. Στο 39′ ο Λάμπρου μείωσε 2-1 για τους φιλοξενούμενους, που προσπάθησαν να αντιδράσουν, φτάνοντας μάλιστα τελικά στο 50′ στην ισοφάριση με τελική προσπάθεια του Μακρή. Όμως τελικά η Αναγέννηση πήρε το ‘τρίποντο’, με τον Μούντριχα να σημειώνει το νικητήριο τέρμα της ομάδας του στο 57ο λεπτό. Το Τραχήλι είχε και δύο δοκάρια με τους Λάμπρου (στο 16′) και Θεοχάρη (70′) και ένα το Αφράτι, με τον Νερούτσο (στο 42′).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ψυχούλας/Περιβολάρης-Χουλιάρας.

ΓΚΟΛ: 5′ Μαριέτης, 32′ Βασιλείου, 57′ Μούντριχας-39′ Λάμπρου, 50′ Μακρής.

ΑΦΡΑΤΙ: Κατσαρής, Βάθης, Τσακνάκης, Σεπετής, Βασιλείου, Μαντάς (Σαμαρτζής), Τρίκας (Γκέκας), Μαριέτης, Νερούτσος, Αγγελής, Μούντριχας (Καντούρος).

ΤΡΑΧΗΛΙ: Καπενής, Μιχελής, Ε. Κιούσης (Τσάλας), Θ. Σέγκος, Παπανικολάου, Ν. Κιούσης (Δ. Σέγκος), Παπαγεωργίου, Μακρής (Καραβασίλης), Θεοχάρης, Καδδίτης, Λάμπρου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Νεάπολη-Ζάρακες 1-5, Αφράτι-Τραχήλι 3-2, ΑΕΚ Χαλκίδας-Ηρακλής Πρασίνου 4-1, Κεραυνός Χαλκίδας-Άρτεμις Αγίου Γεωργίου 1-3, Οκτωνιά-Ατρόμητος Χαλκίδας 0-1, Ανδρονιάνοι-Καμάρες 2-1, Άγιος Αθανάσιος-Κονίστρες 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ζάρακες 56, Αφράτι 40, Τραχήλι 36, Ανδρονιάνοι 35, Οκτωνιά 33, Κεραυνός Χαλκίδας 30, Άρτεμις Αγίου Γεωργίου 30, Καμάρες 28, Ηρακλής Πρασίνου 28, ΑΕΚ Χαλκίδας 25, Άγιος Αθανάσιος 20, Ατρόμητος Χαλκίδας 20, Νεάπολη 16, Κονίστρες -6.

Ακράτητος Κεχριών: Συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο ΔΣ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Αλλαγές σε αγώνες πρωταθλήματος

‘Η ΜΝΗΜΗ ΔΑΚΡΥΖΕΙ’: ΔΕΚΑΕΤΙΑ ’70 (‘Οι λοιποί συγγενείς’, μέρος A)