Σαν Σήμερα (1/3/2014): Όλυμπος Γυμνού-Παντριαδικός 1-2

Ο Παντριαδικός κέρδισε στο Γυμνό 2-1 τον Όλυμπο, σαν σήμερα 1/3, για την 24η αγωνιστική της πρώτης τοπικής ευβοϊκής κατηγορίας.

Σημαντικό βήμα παραμονής για την ομάδα της Τριάδας και ακριβώς αντίθετα συναισθήματα για τους γηπεδούχους, που ελαχιστοποιήθηκαν οι ελπίδες τους για παραμονή. Μάλιστα ήταν εκείνοι που στο 35′ άνοιξαν το σκορ με γκολ του Κοντού. Όμως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι με πρωταγωνιστή τον Κουιμτσίδη έφτασαν στην ανατροπή του σκορ. Ο επιθετικός του Παντριαδικού ισοφάρισε στο 60′ 1-1 και πέντε λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Δροσιά-Σκύρος 1-0, Λουκίσια-Ολυμπιακός Χαλκίδας 0-0, Όλυμπος Γυμνού-Παντριαδικός 1-2, Δύστος-Λήλας Βασιλικού 1-1, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Απόλλων Ερέτριας 0-0, Ακαδημία Ιστιαίας-Αυλωνάρι 1-3, Ταμυναϊκός-Καστέλλα 5-0, Αρτάκη-Ιστιαία 1-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 49, Λουκίσια 47, Αρτάκη 46, Ολυμπιακός Χαλκίδας 46, Ιστιαία 42, Σκύρος 35, Αυλωνάρι 35, Λήλας Βασιλικού 34, Ταμυναϊκός 33, Καστέλλα 33, Δροσιά 33, Παντριαδικός 28, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 27, Δύστος 20, Όλυμπος Γυμνού 15, Ακαδημία Ιστιαίας 12.

ΕΠΟ: Βέβαιος νέος πρόεδρος ο Στ. Ψαρόπουλος

Α’ ΕΠΣΕ: Νίκη με ανατροπή για τους ‘λύκους’! (ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 1-3)

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΦΑΣΗ): Πρόγραμμα αγώνων (8,9,10/6)