EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (14/2/2015): Καστέλλα-Δόξα Προκοπίου 2-1

Η Καστέλλα επικράτησε 2-1 της Δόξας Προκοπίου, σαν σήμερα 14/2, για τη 19η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ο Λαφαζάνης με σουτ άνοιξε τον δρόμο προς τη νίκη για τον ΑΠΟΚ, σκοράροντας στο πέμπτο λεπτό του πρώτου μέρους και στο έκτο του δεύτερου ο Μαντάς διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Τρία λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν 2-1 με τελική προσπάθεια του Δασκαλόπουλου, χωρίς όμως παρά τις προσπάθειες να καταφέρουν κάτι περισσότερο, απέναντι στην Καστέλλα, που χωρίς να εντυπωσιάσει έφτασε στον στόχο της απέναντι στους φιλότιμους ‘μαυραετούς’.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Αργύρης-Χουλιάρας.

ΓΚΟΛ: 5′ Λαφαζάνης, 51′ Μαντάς-54′ Δασκαλόπουλος.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ: Κηρόπουλος, Γιούλης, Κεχαγιάς, Ταυρής, Σπανός, Μπασινάς, Μήτρου, Σέγκος, Λαφαζάνης (65′ Μπαλαμπάνης), Μαντάς, Τσούτσης.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ: Παμφίλης, Μορφούλης, Πουλιπούλης, Σ. Ανδρέου, Α. Ανδρέου, Κανελόπουλος, Δασκαλόπουλος, Σταμούλος (63′ Καλάης), Κουτσουφλάκης, Δημάκος, Γεωργίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ολυμπιακός Χαλκίδας-Σκύρος 3-0, Καστέλλα-Δόξα Προκοπίου 2-1, Δροσιά-Παντριαδικός 2-0, Μακρυκάπα-Αυλίδα 3-0, Λήλας Βασιλικού-ΑΟ Χαλκίς 0-2, Αρτάκη-Λουκίσια 3-1, Ιστιαία-Απόλλων Ερέτριας 3-1, Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός 0-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 48, Ιστιαία 41, Ολυμπιακός Χαλκίδας 38, Απόλλων Ερέτριας 37, Αρτάκη 37, Δροσιά 31, Ταμυναϊκός 31, Καστέλλα 26, Παντριαδικός 25, Μακρυκάπα 21, Αυλωνάρι 21, Λήλας Βασιλικού 19, Λουκίσια 17, Αυλίδα 14, Σκύρος 14, Δόξα Προκοπίου 4.