EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (8/2/2012): Αρτάκη-Όλυμπος Γυμνού 4-2

Με 4-2 επικράτησε η Αρτάκη του Ολύμπου Γυμνού, σαν σήμερα 8/2, για την 20η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 25′ με γκολ του Ντούρμα, όμως ο ΑΟΝΑ ισοφάρισε στο 39′ με τέρμα του Μαστροκώστα και τέσσερα λεπτά μετά έχασε την ευκαιρία να πάρει ‘κεφάλι’ στο σκορ, έχοντας χαμένο πέναλτι με τον Παπαϊωάννου (απέκρουσε ο πορτιέρο του Ολύμπου Κεφαλάς). Αυτό όμως έγινε στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά, κάνοντας το 2-1 στο 48′ με τον Παπαϊωάννου, ο οποίος στο 61′ ‘έγραψε το 3-1, ευστοχώντας αυτή τη φορά απ’ την ‘άσπρη βούλα’. Ο Μαστροκώστας έβαλε και εκείνος δεύτερο προσωπικό γκολ, κάνοντας το 4-1 στο 75′, όπως και ο Ντούρμας, ο οποίος στο 78′ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντόπουλος/Λιαγκάκης-Καρβελάς.

ΓΚΟΛ: 39′ & 75′ Μαστροκώστας, 48′ & 61′ Παπαϊωάννου-25′ & 78′ Ντούρμας.

ΑΡΤΑΚΗ (Νταβόρ Γιακόβλεβιτς): Γκόγκος, Σφυρόπουλος, Τζαφέρος, Τσαλιαγκός (84′ Κηρύκος), Κάραλης, Τσολάκος, Λούκας (70′ Βαταμίδης), Πύθουλας, Παπαϊωάννου, Μαστροκώστας, Μπόε (34′ Ζήσης).

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Σπύρος Σταματούκος): Κεφαλάς, Δ. Ξουρής, Ν. Ξουρής, Βεσέλι (64′ Πασσάς), Ε. Σταματούκος, Π. Σταματούκος, Δ. Κιούσης (60′ Παπαγεωργίου), Αποστόλου, Δ. Ντούρμας, Πάττας (68′ Μωραΐτης), Α. Κιούσης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Αυλωνάρι 3-1, Αρτάκη-Όλυμπος Γυμνού 4-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Δροσιά 0-1, Κριεζά-Ταμυναϊκός 2-1, Αλάτσατα-ΑΕ Χαλκίδας 1-1, Απόλλων Ερέτριας-Λήλας Βασιλικού 1-1, Ωρεοί-Ιστιαία 1-1, Καστέλλα-Προποντίδα 1-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 48, Αρτάκη 45, Δροσιά 41, Κριεζά 35, Προποντίδα 34, Όλυμπος Γυμνού 29, Ιστιαία 29, Απόλλων Ερέτριας 28, Λήλας Βασιλικού 26, Καστέλλα 21, Αυλωνάρι 19, Αλάτσατα 19, Ωρεοί 19, Ταμυναϊκός 18, ΑΕ Χαλκίδας 18, Ολυμπιακός Χαλκίδας 16.