Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (7/2/2016): Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ζάρακες 2-2

Ο Ολυμπιακός Χαλκίδας αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τους Ζάρακες, σαν σήμερα 7/2, για την 21η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι ‘ερυθρόλευκοι’ υπερείχαν στο πρώτο μέρος και άνοιξαν το σκορ στο 12′ με τέρμα του Ιωαννίδη με σουτ μέσα απ’ την περιοχή και έπειτα από ασίστ του Σκριβάνου, ο οποίος διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων στο 39′. Όμως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι παίζοντας ελεύθερα και ανοιχτά, κατάφεραν να αντιδράσουν. Έτσι στο 65′ μείωσαν 2-1 με τέρμα του Ν. Καλιοντζή και στις καθυστερήσεις ο Β. Μαντασάς ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και ενώ ο Ολυμπιακός προηγούμενα, δεν είχε αξιοποιήσει τις επιθετικές του προσπάθειες, ώστε να φτάσει σε ένα τρίτο γκολ που θα τον έφερνε κοντά στην επικράτηση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Κωνστάντιος-Κούκουρα.

ΓΚΟΛ: 12′ Ιωαννίδης, 39′ Σκριβάνος-65′ Ν. Καλιοντζής, 90’+ Β. Μαντασάς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βασίλης Ιωαννίδης-Βασίλης Τσιμιχόδημος): Σολογιάννης, Αγγελάτος, Τσίμπος (60′ Καρβέλης), Αγγελάτος, Αντωνόπουλος, Μουσάι, Τζάβρας, Τσακούλης (66′ Ευσταθίου), Αντωνάτος, Σκριβάνος, Ιωαννίδης (68′ Ελευθερίου).

ΖΑΡΑΚΕΣ (Μπάμπης Γεωργίου): Τόρα, Πιλάτης, Παναγιώτου (66′ Ανδρέου), Μίχας, Μάλλιος, Σ. Μαντασάς, Πάλλης (52′ Αποστόλου), Γ. Πέππας, Γκίκας, Β. Μαντασάς, Ν. Καλιοντζής (86′ Γ. Καλιοντζής).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Ελλήσποντος 0-0, Παντριαδικός-Αυλίδα 0-1, Αρτάκη-Λήλας Βασιλικού 2-1, Αυλωνάρι-Καστέλλα 0-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ζάρακες 2-2, Μακρυκάπα 1-2, Ιστιαία-ΑΕΚ Χαλκίδας 0-0, Δροσιά-Ταμυναϊκός 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΕΚ Χαλκίδας 43, Αρτάκη 41, Ιστιαία 39, Ταμυναϊκός 38, Απόλλων Ερέτριας 36, Καστέλλα 32, Παντριαδικός 31, Λήλας Βασιλικού 30, Αυλωνάρι 30, Μακρυκάπα 27, Ελλήσποντος 24, Ολυμπιακός Χαλκίδας 22, Αυλίδα 22, Αιδηψός 19, Δροσιά 19, Ζάρακες 7.

ΝΙΚΟΣ ΣΙΜΙΤΖΗΣ: Ο ‘Νουρέγιεφ’ του ευβοϊκού ποδοσφαίρου

ΑΟ Λουκισίων: Φιλικό με ΑΕΚ (Κ-17) στη μνήμη των Κώστα Ντελή & Γιώργου Μπουλούκου

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ Όμιλος): Πανόραμα (26/1)