Σαν Σήμερα (7/2/2015): Λουκίσια-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-1 (video)

Τα Λουκίσια αναδείχτηκαν ισόπαλα 1-1 με τον Ολυμπιακό Χαλκίδας, σαν σήμερα 7/2, για τη 18η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Στο πρώτο μέρος το ματς δεν είχε ιδιαίτερα καλό ρυθμό, κάτι που άλλαξε στην επανάληψη, με τους ‘ερυθρόλευκους’ να ανοίγουν το σκορ στο 50′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το κέρδισε ο Π.Λ. Σκριβάνος) του Μαστροκώστα. Πέντε λεπτά μετά ο ΑΟΛ ‘απάντησε’ με τον ίδιο τρόπο και ισοφάρισε σκοράροντας -επίσης- απ’ τα ’11 βήματα’ με τον Σεϊνταράσι να κερδίζει το πέναλτι και τον Βαρσαμά να το αξιοποιεί. Στο 72′ οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή στιγμή με σουτ του Π.Δ. Σκριβάνου, που έφυγε ελάχιστα άουτ, ενώ στις καθυστερήσεις είχαμε ακόμη μια καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Ν. Μεταξά και τον Ντελή να αποκρούει και να κρατά τον βαθμό της ισοπαλίας για την ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Πριόνας-Τακόπουλος.

ΓΚΟΛ: 55′ Βαρσαμάς-50′ Μαστροκώστας.

ΛΟΥΚΙΣΙΑ (Τάσος Ταυταρίδης): Α. Ντελής, Κωνσταντόπουλος, Ντοβίνος, Μπαϊμπάκης, Δ. Ντελής, Φρούσης, Λουκατζίκος (72′ Πολύχρονος), Κουτσαυλής, Τριανταφύλλου (72′ Χ. Αποστόλου), Βαρσαμάς, Σεϊνταράσι (84′ Ι. Αποστόλου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βασίλης Ιωαννίδης-Βασίλης Τσιμιχόδημος): Αγριόδημος, Γ. Μεταξάς, Παπαδόπουλος (46′ Ν. Μεταξάς), Τσολάκος, Μουσάι, Π.Λ. Σκριβάνος (75′ Δάσκος), Τζάβρας, Μαστροκώστας, Ευσταθίου, Π.Δ. Σκριβάνος, Παπαδέδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λουκίσια-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-1, Απόλλων Ερέτριας-Λήλας Βασιλικού 4-2, Σκύρος-Δροσιά 1-1, Παντριαδικός-Καστέλλα 2-1, Αυλίδα-Δόξα Προκοπίου 2-1, ΑΟ Χαλκίς-Μακρυκάπα 3-1, Ταμυναϊκός-Αρτάκη 3-2, Ιστιαία-Αυλωνάρι 4-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 45, Ιστιαία 38, Απόλλων Ερέτριας 37, Ολυμπιακός Χαλκίδας 35, Αρτάκη 34, Δροσιά 28, Ταμυναϊκός 28, Παντριαδικός 25, Καστέλλα 23, Αυλωνάρι 21, Λήλας Βασιλικού 19, Μακρυκάπα 18, Λουκίσια 17, Αυλίδα 14, Σκύρος 14, Δόξα Προκοπίου 4.

ΓΣ Κύμης: Τίτλοι τέλους με επίσημη ανακοίνωση!