Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (7/2/2015): ΑΕΚ Χαλκίδας-ΠΑΟ Κανήθου 4-1

Η ΑΕΚ Χαλκίδας επικράτησε 4-1 του ΠΑΟ Κανήθου, σαν σήμερα 7/2, για τη 16η αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 9′ με τέρμα του Καθαροσπόρη και η ΑΕΚ ‘απάντησε’ στο 25′, με τον Παπαϊωάννου να κάνει το 1-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Ο Λαφαζάνης ολοκλήρωσε στο 40′ την ανατροπή στο σκορ (2-1) και τρία λεπτά μετά έγινε το 3-1 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Παπαϊωάννου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι, που είχαν την υπεροχή σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, σημείωσαν ακόμη ένα γκολ, με τον Παπαϊωάννου να κάνει χατ-τρικ στο 66′, σημειώνοντας το τρίτο του γκολ όπως το πρώτο, δηλαδή απ’ την ‘άσπρη βούλα’.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δανιηλίδης/Καντάρης-Τσάλλα.

ΓΚΟΛ: 25′ & 43′ & 66′ Παπαϊωάννου, 40′ Λαφαζάνης-9′ Καθαροσπόρης.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μάρκος Καραμάνης): Τζαβάρας, Ελευθεριάδης, Δουρμούσογλου (65′ Μιμιγιάννης), Σαμαρτζής, Χνάρης, Καραμάνης, Μπασούκος, Ξιφαράς, Λαφαζάνης, Παπαϊωάννου (72′ Μπαλωμένος), Μαστραντωνάς (54′ Καραλής).

ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ (Βλάσης Ταβλαρίδης): Μοίρας, Τοτός, Β. Νικολάου, Σαμαράς (46′ Ταβλαρίδης), Συμιακάκης (46′ Νάνος), Νικολάου, Καρκαλής (75′ Δήμα), Β. Μοίρας, Καθαροσπόρης, Διονυσίου, Παναγιώτου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καλοχώρι/Παντείχι-Ερμήλιος 5-1, Ελλήσποντος-Αλάτσατα 5-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-ΠΑΟ Κανήθου 4-1, Αφράτι-Απόλλων Παραλίας 1-0, ΑΕ Χαλκίδας-Θύελλα Κοντοδεσποτίου 3-0, Άτταλη-Προποντίδα 2-1, Εύριπος-Αστέρας Βατώντα 2-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ελλήσποντος 42, ΑΕΚ Χαλκίδας 35, ΑΕ Χαλκίδας 34, Αστέρας Βατώντα 34, Καλοχώρι/Παντείχι 29, Αφράτι 23, Προποντίδα 22, Άτταλη 21, Θύελλα Κοντοδεσποτίου 20, Εύριπος 19, Απόλλων Παραλίας 17, Ερμήλιος 11, ΠΑΟ Κανήθου 8, Αλάτσατα 2.

Στ. Κατσικογιάννης: ‘Χάσαμε ευκαιρίες για να βάλουμε πρώτοι γκολ’

Β’ ΕΠΣΕ-ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΙΑΟΥΛΗΣ Φ.-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Χ. 0-1

Έλ. Βάκα: ‘Προχωράμε, θέλουμε να κάνουμε ακόμη περισσότερα’