Σαν Σήμερα (6/2/2011): Προποντίδα-Κύμη 0-3

Με 3-0 επικράτησε της Προποντίδας η Κύμη, σαν σήμερα 6/2, για τη 18η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι πρωτοπόροι πραγματοποιήσαν πολύ καλή εμφάνιση στη Χαλκίδα, παίρνοντας τα ‘ηνία’ απ’ τα πρώτα λεπτά και ανοίγοντας το σκορ στο 16′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το κέρδισε ο Σεϊντόπουλος) του Μούτσου. Στη συνέχεια πίεσαν τους αντιπάλους τους και αφού έχασαν ευκαιρίες, έφτασαν στη διπλασίασε του σκορ με σουτ του Καραμάνη στο 61ο λεπτό. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε τρία λεπτά μετά, με τον Σεϊντόπουλο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ.

Με τους νικητές αγωνίστηκαν οι Ντουρέκας, Κόκκος, Βαλκάνος, Καραμπίνης, Φωτιάς, Μούτσου (59′ Βεζιρτζόγλου), Όστιν, Ηλίας (67′ Παριανός), Σεϊντόπουλος (65′ Μπόε), Καραμάνης, Τζώνυ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-ΑΕ Χαλκίδας 0-1, Προποντίδα-Κύμη 0-3, Ταμυναϊκός-Όλυμπος Γυμνού 2-1, Δόξα Προκοπίου-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 0-3, Κριεζά-Αμαρυνθιακός 2-0, Απόλλων Ερέτριας-Αρτάκη 0-0, Αυλωνάρι-Ολυμπιακός Χαλκίδας 3-3, Ωρεοί-Δροσιά 0-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 47, Δροσιά 41, Κριεζά 36, Αρτάκη 29, Όλυμπος Γυμνού 28, Ταμυναϊκός 27, Απόλλων Ερέτριας 26, Λήλας Βασιλικού 25, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 25, Ολυμπιακός Χαλκίδας 22, Προποντίδα 20, Αυλωνάρι 18, ΑΕ Χαλκίδας 15, Αμαρυνθιακός 14, Ωρεοί 12, Δόξα Προκοπίου 8.

Σαν Σήμερα (19/12/2015): Ελλήσποντος-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-1

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ Όμιλος): Πανόραμα (3/11)

ΕΟΣ Χαλκίδας: Αντάμωμα στην Ταναΐδα