Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (5/2/2012): Δροσιά-Ωρεοί 1-1

Η Δροσιά αναδείχτηκε ισόπαλη με τους Ωρεούς 1-1, σαν σήμερα 5/2, για τη 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο Φρούσης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, που με την ισοπαλία έχασαν πολύτιμο ‘έδαφος’ στην προσπάθεια τους για την κατάκτηση του τίτλου, με κεφαλιά στο 34ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι -που απ’ την πλευρά τους πανηγύρισαν ένα σπουδαίο ‘Χ’- ‘απάντησαν’ και ισοφάρισαν δέκα λεπτά μετά με γκολ του Δημητρίου. Στην επανάληψη ο ΑΠΚΟ πίεσε για ένα δεύτερο γκολ, με τους Ωρεούς με σωστή τακτική να κρατούν το 1-1 ως το φινάλε, ενώ με λίγη τύχη παραπάνω θα μπορούσαν να διεκδικήσουν και κάτι παραπάνω απ’ το παιχνίδι στη Δροσιά.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-2, Όλυμπος Γυμνού-Κριεζά 1-1, Ταμυναϊκός-Καστέλλα 3-2, Προποντίδα-Λήλας Βασιλικού 1-1, ΑΕ Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 0-1, Αυλωνάρι-Αρτάκη 0-3, Δροσιά-Ωρεοί 1-1, Ιστιαία-Αλάτσατα 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 45, Αρτάκη 42, Δροσιά 38, Προποντίδα 34, Κριεζά 30, Όλυμπος Γυμνού 29, Ιστιαία 28, Απόλλων Ερέτριας 27, Λήλας Βασιλικού 25, Αυλωνάρι 19, Καστέλλα 18, Ταμυναϊκός 18, Ωρεοί 18, Αλάτσατα 18, ΑΕ Χαλκίδας 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 16.

Σαν Σήμερα (23/2/2014): Μακρυκάπα-ΑΕΚ Νέου Πύργου 4-2

Π. Γεωργίου: ‘Μεγάλο το συναίσθημα και για την ομάδα και για μένα προσωπικά’

Σαν Σήμερα (12/2/2012): Δροσιά-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 0-2