Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (4/2/2012): Όλυμπος Γυμνού-Κριεζά 1-1

Ισοπαλία 1-1 στο Γυμνό στην αναμέτρηση της 19ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΕ, ανάμεσα στον τοπικό Όλυμπο και τα Κριεζά.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 43′ με τέρμα του Μπιτσάνη και φαινόταν να βρίσκονται πολύ κοντά στην επικράτηση, αφού το 0-1 διατηρήθηκε ως το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε εκείνο το χρονικό σημείο οι γηπεδούχοι έφτασαν τελικά στην ισοφάριση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντούρμα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-2, Όλυμπος Γυμνού-Κριεζά 1-1, Ταμυναϊκός-Καστέλλα 3-2, Προποντίδα-Λήλας Βασιλικού 1-1, ΑΕ Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 0-1, Αυλωνάρι-Αρτάκη 0-3, Δροσιά-Ωρεοί 1-1, Ιστιαία-Αλάτσατα 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 45, Αρτάκη 42, Δροσιά 38, Προποντίδα 34, Κριεζά 30, Όλυμπος Γυμνού 29, Ιστιαία 28, Απόλλων Ερέτριας 27, Λήλας Βασιλικού 25, Αυλωνάρι 19, Καστέλλα 18, Ταμυναϊκός 18, Ωρεοί 18, Αλάτσατα 18, ΑΕ Χαλκίδας 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 16.

ΠΓΑΟ Χαλκίδας: Τέλεσε αγιασμό για τη νέα σεζόν (photos)

ΑΟ Ωρεών: Ανακοίνωση για τη μη τέλεση του αγώνα με Αρτεμησιακό

ΞΗΡΟΠΟΛΗ: Συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο ΔΣ