Σαν Σήμερα (4/2/2012): ΑΕ Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 0-1

Με 1-0 επικράτησε της ΑΕ Χαλκίδας ο Απόλλων Ερέτριας, σαν σήμερα 4/2, για τη 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι  είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, αλλά χρειάστηκε να φτάσουν στο 79ο λεπτό για να φτάσουν στο γκολ, που τελικά τους χάρισε τη νίκη, με τον Θωμόπουλο. Η ΑΕΧ είχε καλύτερη απόδοση στην επανάληψη, ειδικά ως το χρονικό σημείο που έμεινε πίσω στο σκορ, ενώ στη συνέχεια δεν μπόρεσε να διεκδικήσει με αξιώσεις την ισοφαρίση.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-2, Όλυμπος Γυμνού-Κριεζά 1-1, Ταμυναϊκός-Καστέλλα 3-2, Προποντίδα-Λήλας Βασιλικού 1-1, ΑΕ Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 0-1, Αυλωνάρι-Αρτάκη 0-3, Δροσιά-Ωρεοί 1-1, Ιστιαία-Αλάτσατα 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 45, Αρτάκη 42, Δροσιά 38, Προποντίδα 34, Κριεζά 30, Όλυμπος Γυμνού 29, Ιστιαία 28, Απόλλων Ερέτριας 27, Λήλας Βασιλικού 25, Αυλωνάρι 19, Καστέλλα 18, Ταμυναϊκός 18, Ωρεοί 18, Αλάτσατα 18, ΑΕ Χαλκίδας 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 16.

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Γ’ Φάση): Προποντίδα-Ελλήσποντος 0-2 (κ.δ.: 0-0)

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Πιερίδες Μούσες-Απολλωνίδες Ερέτριας 2-0

Σαν Σήμερα (7/5/2016): Ηρακλής Χαλκίδας-Νίκη Αιγινίου 3-0 (videos)