Σαν Σήμερα (3/2/2016): Μακρυκάπα-Αρτάκη 3-0

Η Μακρυκάπα κέρδισε 3-0 την Αρτάκη, σαν σήμερα 3/2, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 19ης αγωνιστικής.

Οι ‘λύκοι’ βρέθηκαν σε εξαιρετική μέρα, επιβάλλοντας τον ρυθμό τους απ’ τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Άνοιξαν το σκορ στο 15′ με τελική προσπάθεια του Θωμόπουλου και διπλασίασαν τα τέρματα της με γκολ του Ζαούρη, έξι λεπτά αργότερα. Ίδια η εικόνα του αγώνα και στην επανάληψη, με τον ΑΟΜ να φτάνει στο 3-0 στο 57′, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ζαούρη. Έπειτα ο ΑΟΝΑ προσπάθησε περισσότερο να αντιδράσει. Είχε δοκάρι στο 84′ με πλασέ του Ζήση και χαμένο πέναλτι στο 90′ (το κέρδισε ο Λειβαδίτης) με τον Καραχάλιο (απέκρουσε ο Κυριακόπουλος), χωρίς όμως το 3-0 να αλλάξει ως το τελευταίο σφύριγμα του Φώτη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Καμπούρης-Σπανός.

ΓΚΟΛ: 15′ Θωμόπουλος, 21′ & 57′ Ζαούρης.

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (Βαγγέλης Τόγιας): Κυριακόπουλος, Πεταλωτής, Παπίλας, Χασάνδρας, Θωμόπουλος, Σηφάκης, Ντούμας, Ρωμανός (86′ Β. Βουρδάνος), Ζαούρης (77′ Α. Καρκαλής), Κούκα (63′ Βαρτζής), Μπαλόζι.

ΑΡΤΑΚΗ (Γιάννης Λεζγής): Ευαγγελινός, Μούντριχας, Μαστροκώστας, Πεππές (41′ Ζαχαριάς), Κηρύκος (61′ Κονόμι), Γκογκομήτρος, Λούκας, Καραχάλιος, Λειβαδίτης, Τουρκοχωρίτης, Σίδερης (57′ Ζήσης)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Καστέλλα 1-0, Μακρυκάπα-Αρτάκη 3-0, Αυλίδα-Ζάρακες 3-1, Ελλήσποντος-Αιδηψός 3-2, Παντριαδικός-ΑΕΚ Χαλκίδας 2-0, Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός 0-1, Ιστιαία-Δροσιά 2-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΕΚ Χαλκίδας 42, Αρτάκη 38, Ιστιαία 38, Ταμυναϊκός 37, Απόλλων Ερέτριας 35, Καστέλλα 31, Παντριαδικός 31, Λήλας Βασιλικού 30, Αυλωνάρι 29, Μακρυκάπα 27, Ελλήσποντος 23, Ολυμπιακός Χαλκίδας 21, Αυλίδα 19, Δροσιά 18, Αιδηψός 16, Ζάρακες 6.

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ (ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ): Οι κλήσεις για την προπόνηση στις 3/2