Σαν Σήμερα (3/2/2013): Δύστος-Προποντίδα 2-0

Ο Δύστος κέρδισε την Προποντίδα 2-0, σαν σήμερα 3/2, για τη 18η αγωνιστική της πρώτης τοπικής κατηγορίας Εύβοιας.

Ο ΑΟΔ κατάφερε να εξασφαλίσει τη νίκη στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης, εκμεταλλευόμενος και το γεγονός ότι η ‘Μπάρτσα’ έμεινε με 10 παίκτες στο 74′ (αποβολή Κηρύκου). Έτσι ο Παναγιώτης Ηλίας (αποβλήθηκε τρία λεπτά μετά) με εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ στο 79′ και πέντε λεπτά μετά ο Μάριος Ρέτσας ‘σφράγισε’ τη νίκη της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με εννιά ποδοσφαιριστές (αποβλήθηκε και ο Δ. Πιλάτης στο 88′).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Νηλέας Νεοχωρίου-Αυλωνάρι 0-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 0-1, Καστέλλα-Αρτάκη 0-1, Λήλας Βασιλικού-Δροσιά 0-1, Ωρεοί-Κύμη 0-1, Όλυμπος Γυμνού-Παντριαδικός 1-2, Δύστος-Προποντίδα 2-0, Κριεζά-Ιστιαία 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 42, Δροσιά 40, Αυλωνάρι 33, Αρτάκη 32, Απόλλων Ερέτριας 32, Ολυμπιακός Χαλκίδας 29, Δύστος 27, Λήλας Βασιλικού 24, Παντριαδικός 23, Ιστιαία 22, Καστέλλα 21, Προποντίδα 19, Νηλέας Νεοχωρίου 18, Όλυμπος Γυμνού 17, Ωρεοί 16, Κριεζά -6.

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ελληνικά-Φοίνικας Ψαχνών 1-0

ΕΠΣΕ: Ποινολόγιο παραγόντων-σωματείων (13/10)

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ Όμιλος): Πανόραμα (17/11)