Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (2/2/2019): ΑΕ Χαλκίδας-Κεραυνός Χαλκίδας 1-2 (photos)

Τη νίκη με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο πανηγύρισε ο Κεραυνός Χαλκίδας που επικράτησε της ΑΕ Χαλκίδας με σκορ 1-2, για τη 15η αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Ο Αλεξίου στο 19ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, κάνοντας το 1-0 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό ο Δουρμούσογλου ισοφάρισε σε 1-1 για τον Κεραυνό. Η ολοκλήρωση της ανατροπής ήρθε 9 λεπτά αργότερα όταν ο Γαληγιάννης έγραψε το 1-2, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σπανός/Αντωνίου Χ.-Σέρρας.

ΓΚΟΛ: 19′ Αλεξίου-60′ Δουρμούσογλου, 69′ Γαληγιάννης.

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Παναγιώτης Χάλιος): Τσαμασφύρας, Γρίβας (70′ Μπαρμπούνης), Στούρας, Γουναρόπουλος, Γιαννής (46′ Σμπρίνης), Ματσούκας, Αλεξίου, Γεραντώνης, Διαμαντάκης, Τριανταφύλλου, Τουλούμης (55′ Μπήτας).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Στέλιος Μωραΐτης): Εμμανουηλίδης, Σαμαρτζής, Καρκαλής, Δάβρης (53′ Μάντεσης), Στάμου, Συνοδάκης (90’+3′ Κανάκης), Ρούσσος, Γαληγιάννης, Δουρμούσογλου (65′ Βαρτζής), Σάλεμ (83′ Ασημάκος), Ζαφείρης.

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Xαλκιδέος προπονητής κολύμβησης στα νησιά Φερόε! (video)

ΑΠΚΟ Δροσιάς: Το νέο διοικητικό συμβούλιο

Σαν Σήμερα (9/11/2014): Σκύρος-ΑΟ Χαλκίς 0-4