Σαν Σήμερα (1/2/2015): Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ταμυναϊκός 2-1

Ο Ολυμπιακός Χαλκίδας επικράτησε 2-1 του Ταμυναϊκού, σαν σήμερα 1/2, για τη 17η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο, με τον Ολυμπιακό να ανοίγει το σκορ στο 18′ με πλασέ του Ευσταθίου (ασίστ του Μαστροκώστα) και την ομάδα του Αλιβερίου να ‘απαντά’ επτά λεπτά μετά, με ψηλοκρεμαστό σουτ του Τσάγκου. Στην επανάληψη οι ‘ερυθρόλευκοι’ ανέβασαν την απόδοση τους και πίεσαν για να ξαναπάρουν το προβάδισμα, βρίσκοντας τελικά το γκολ της νίκης στο 66′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μαστροκώστα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Αυλίδα 1-0, Δόξα Προκοπίου-ΑΟ Χαλκίς 0-3, Μακρυκάπα-Απόλλων Ερέτριας 0-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ταμυναϊκός 2-1, Λήλας Βασιλικού-Αυλωνάρι 3-1, Αρτάκη-Ιστιαία 2-0, Δροσιά-Λουκίσια 1-1, Παντριαδικός-Σκύρος 3-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 42, Ιστιαία 35, Απόλλων Ερέτριας 34, Ολυμπιακός Χαλκίδας 34, Αρτάκη 34, Δροσιά 27, Ταμυναϊκός 25, Παντριαδικός 25, Καστέλλα 23, Αυλωνάρι 21, Λήλας Βασιλικού 19, Μακρυκάπα 18, Λουκίσια 16, Σκύρος 13, Αυλίδα 11, Δόξα Προκοπίου 4.

Σχολικοί αγώνες: ΓΕΛ Κανήθου-ΓΕΛ Ιστιαίας 2-0 (photo album)

Θ. Μεθενίτης: ‘Με κάνουν πολύ περήφανο τα παιδιά’

Μ. Γκόφας: ‘Κρατάμε τις καλές μας στιγμές, θα μιλήσουμε για τα λάθη μας’