Σαν Σήμερα (1/2/2015): Καστέλλα-Αυλίδα 1-0

Με 1-0 επικράτησε η Καστέλλα της Αυλίδας, σαν σήμερα 1/2, για τη 17η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ  στο 18′ με πέναλτι που κέρδισε ο Ν. Σπυρόπουλος και εκτέλεσε ο Πατρινός, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Τελικά ο ΑΠΟΚ ήταν αυτός που κατόρθωσε να σκοράρει, στο 34ο λεπτό, με σουτ του Σέγκου και έπειτα από ασίστ του Λαφαζάνη, ο οποίος με τη σειρά του τροφοδοτήθηκε απ’ τον Μήτρου, απ’ τα πόδια του οποίου ξεκίνησε η φάση. Το παιχνίδι γενικότερα δεν είχε πολλές μεγάλες φάσεις, με τους γηπεδούχους να έχουν πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, χάνοντας ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ στην επανάληψη. Και η Αυλίδα είχε 1-2 καλές στιγμές μετά το 1-0, χωρίς όμως να τις αξιοποιήσει και να φτάσει στην ισοφάριση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Παντελάκης-Τσιφλάκος.

ΓΚΟΛ: 34′ Σέγκος.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Νίκος Κιαπέκος): Κηρόπουλος, Ταυρής, Γιούλης (Τσούτσης), Κεχαγιάς (Ταψής), Σπανός, Μπασινάς, Γκάβαλης (Μπαλαμπάνης), Σέγκος, Μήτρου, Μαντάς, Λαφαζάνης.

ΑΥΛΙΔΑ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Γεραμάνης, Τζαφέρος, Πατρινός, Ζαζάς, Καρβέλης, Κάκιος, Στέργκου, Δουρδουβέλας (Λεοντάρης), Τσομάτσκα, Σπυρόπουλος, Χιούσκα (Γιαλός).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Αυλίδα 1-0, Δόξα Προκοπίου-ΑΟ Χαλκίς 0-3, Μακρυκάπα-Απόλλων Ερέτριας 0-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ταμυναϊκός 2-1, Λήλας Βασιλικού-Αυλωνάρι 3-1, Αρτάκη-Ιστιαία 2-0, Δροσιά-Λουκίσια 1-1, Παντριαδικός-Σκύρος 3-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 42, Ιστιαία 35, Απόλλων Ερέτριας 34, Ολυμπιακός Χαλκίδας 34, Αρτάκη 34, Δροσιά 27, Ταμυναϊκός 25, Παντριαδικός 25, Καστέλλα 23, Αυλωνάρι 21, Λήλας Βασιλικού 19, Μακρυκάπα 18, Λουκίσια 16, Σκύρος 13, Αυλίδα 11, Δόξα Προκοπίου 4.