Αγαπημένα ΡΟΗ Δ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (31/1/2010): Βρασιές-Λουκίσια 2-3

Τα Λουκίσια επικράτησαν 3-2 στις Βρασιές της τοπικής ομάδας, σαν σήμερα 31/1, για τη 17η αγωνιστική του εβδόμου ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Ο ΑΟΛ έπαιξε ώριμα και αποτελεσματικά σε μια δύσκολη έδρα και ευτύχησε στο 25′ να ανοίξει το σκορ με δυνατό σουτ του Κ. Καραμπά. Στο ξεκίνημα της επανάληψης (46′) οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τελική προσπάθεια του Μπαρλά, όμως έξι λεπτά μετά ο Μπασούκος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα της Εύβοιας και στο 84′ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ‘σφράγισε’ τη νίκη της, κάνοντας το 1-3. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Μπαρλάς, σκοράροντας και εκείνος για δεύτερη φορά.

Με τα Λουκίσια του Ντράγκαν Κνέζεβιτς αγωνίστηκαν οι Μπόλμπασης, Τσούρτης (90′ Ντάμπος), Μήτρο, Καραμπάς, Ν. Ευσταθίου, Ρωμανός, Μπακλαγής, Ζαφειρόπουλος (64′ Ελευθερίου), Παπαϊωάννου (71′ Γίγας), Μπασούκος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Δήλεσι-Ατρόμητος Χιλιομοδίου 0-0, Ένωση Μιδέας-Ηρακλής Ξυλόκαστρου 1-0, Ερμιονίδα-Θήβα 0-0, Βρασιές-Λουκίσια 2-3, Ολυμπιακός Λουτρακίου-Πανελευσινιακός 1-1, Αστέρας Μαγούλας-Πανναυπλιακός 2-1, Πέλοπας Κιάτου-Πόρος 0-0, Ηρακλής Ψαχνών-ΑΕ Χαλκίδας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ηρακλής Ψαχνών 40, Ένωση Μιδέας 37, Αστέρας Μαγούλας 30, Δήλεσι 29, Πανναυπλιακός 28, Θήβα 28, Λουκίσια 25, Ερμιονίδα 24, Πόρος 22, Βρασιές 21, Ολυμπιακός Λουτρακίου 20, Πέλοπας Κιάτου 19, Πανελευσινιακός 18, Ηρακλής Ξυλόκαστρου 16, Ατρόμητος Χιλιομοδίου 16, ΑΕ Χαλκίδας -9.

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Πέναλτι & αντικανονική χρήση αγκώνων (photos)

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές 5ης αγωνιστικής (4/1)

Καλοχώρι/Παντείχι: Ολοκλήρωσε ακόμη 5 μεταγραφές