Σαν Σήμερα (30/1/2016): Δροσιά-Αρτάκη 0-0 (video)

Δροσιά και Αρτάκη αναδείχτηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ, σαν σήμερα 20/1, για την 20η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Μέτριο σε θέαμα το ματς, όπου το πάθος και η δύναμη υπερίσχυσαν, και με ελάχιστες αξιοσημείωτες επιθετικές στιγμές. Ο ΑΠΚΟ απείλησε πρώτος με τον Αντωνιάδη στο 25′, να μην καταφέρνει να σκοράρει σε κενή ουσιαστικά εστία από πλάγια θέση, αφού ο Μούντριχας πρόλαβε και έδιωξε σωτήρια. Εννιά λεπτά μετά ο ΑΟΝΑ ‘απάντησε’ με διαγώνιο σουτ του Σίδερη, όμως ο Οικονομίδης αντέδρασε αποτελεσματικά, μπλοκάροντας την μπάλα. Ίδια η εικόνα του ματς και στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να ζητάνε το γκολ με κεφαλιά του Σπυρόπουλου (στο 56′) και με σουτ του Κάραλη (πέντε λεπτά μετά), όμως ο Ευαγγελινός απέκρουσε και στις δύο περιπτώσεις, ενώ απ’ την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν σε μια φάση με σέντρα του Καραχάλιου, υποστηρίζοντας ότι θα έπρεπε να δοθεί πέναλτι για ‘χέρι’ του Πατρινού

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σέγκος/Κωνστάντιος-Αντωνίου.

ΔΡΟΣΙΑ  (Γιάννης Μπασούκος): Οικονομίδης, Ρ. Τσούτης, Νικολάου, Ματζούνης, Κηπιώτης, Καραλής, Αντωνιάδης (83΄ Ρουμπής), Γ. Φρυγανάς (52΄ Νιάφας), Τρίκκας (72΄ Λάμπρου), Σπυρόπουλος, Πατρινός

ΑΡΤΑΚΗ (Γιάννης Λεζγής): Ευαγγελινός, Μούντριχας (82΄ Τσώκος), Μπαλαμπάνης, Πεππές, Γκογκομήτρος, Τουρκοχωρίτης, Ζαχαριάς, Καραχάλιος, Μαστροκώστας. Ανέστης (81΄ Κονόμι), Σίδερης (75′ Λειβαδίτης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αυλίδα-Απόλλων Ερέτριας 4-1, Καστέλλα-Ελλήσποντος 2-0, Δροσιά-Αρτάκη 0-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-1, Ζάρακες-Παντριαδικός 0-0, Αιδηψός-Αυλωνάρι 1-3, Ταμυναϊκός-Μακρυκάπα 1-1, Λήλας Βασιλικού-Ιστιαία 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΕΚ Χαλκίδας 42, Αρτάκη 38, Ιστιαία 38, Ταμυναϊκός 37, Απόλλων Ερέτριας 35, Καστέλλα 31, Παντριαδικός 31, Λήλας Βασιλικού 30, Αυλωνάρι 29, Μακρυκάπα 24, Ελλήσποντος 23, Ολυμπιακός Χαλκίδας 21, Αυλίδα 19, Δροσιά 18, Αιδηψός 16, Ζάρακες 6.

Σαν Σήμερα (11/1/2015): Προποντίδα-ΠΑΟ Κανήθου 3-1

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Προποντίδα-Αθλόπολις 2-2

Ο αγώνας θεσμός στο Βασιλικό! (photo album)