Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (28/1/2015): Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ελλήσποντος 1-1

Ο Ολυμπιακός Χαλκίδας αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ελλήσποντο, σαν σήμερα 28/1, στον επαναληπτικό αγώνα των δύο ομάδων για την ημιτελική φάση.

Οι ‘ερυθρόλευκοι’ είχαν πολύ μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό, έχοντας επικρατήσει στη Λάμψακο με 4-0, έτσι στον επαναληπτικό χωρίς άγχος απλά ‘σφράγισε’ το ‘εισιτήριο’ του. Το σκορ του πρώτου αγώνα μάλλον ‘απελευθέρωσε’ και τον Ελλήσποντο, έτσι και οι δυο ομάδες έπαιξαν ανοιχτά και ελεύθερα, με τους φιλοξενούμενους να ξεκινούν δυνατά, ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ. Έχασαν 1-2 καλές ευκαιρίες στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, όμως ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που βρήκε τον δρόμο προς στα δίχτυα, στο 27ο λεπτό, με πλασέ του Μαστροκώστα. Δέκα λεπτά μετά η ομάδα της Λαμψάκου έφερε το ματς ‘στα ίσα’, με τελική προσπάθεια του Στρατή. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, σαφέστατα επηρεασμένες οι δυο ομάδες απ’ την έλλειψη αγωνιστικού κινήτρου, έτσι φυσιολογικά το ματς ολοκληρώθηκε χωρίς να αλλάξει το -απ’ το πρώτο μέρος διαμορφωμένο- 1-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Πασχαλίδης-Στρουμπούλης.

ΓΚΟΛ: 27′ Μαστροκώστας-37′ Στρατής.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βασίλης Ιωαννίδης-Βασίλης Τσιμιχόδημος): Αγριόδημος, Γ. Μεταξάς, Αγγελάτος (46′ Τσολάκος), Μουσάι, Δάσκος, Ζαχαριάς (46′ Π.Λ. Σκριβάνος), Τζάβρας, Μαστροκώστας, Ευσταθίου, Π.Δ. Σκριβάνος (65′ Ν. Μεταξάς), Ιωαννίδης.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Αργύρης Μαστραγγελής): Σαλεμής, Χ. Κολιόπουλος, Βλάχος (75′ Κυπριώτης), Κ. Κολιόπουλος, Θωμόπουλος, Παπίλας, Νικολάου, Αγγελάκης, Στρατής (55′ Νόνας), Οικονόμου, Ίμπο (80′ Ντουμελάι).

Σαν Σήμερα (7/1/2015): Ελλήσποντος-Ολυμπιακός Χαλκίδας 0-4

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΓΕ Χαλκίδας-Δόξα Διρφ./Μεσσ. 87-82

Γ. Μωυσιάδης: ‘Δουλεύουμε για να κάνουμε ότι καλύτερο με ΠΑΟΚ’

Β. Καρλατήρας: ‘Πρώτο μας μέλημα η αξιοπιστία του ΑΟ Χαλκίς’