EVIASPORTS Β' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League 2: 2η Αγωνιστική (20/1/2021-videos)

Πέντε αγώνες περιελάμβανε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Super League 2, που διεξήχθη χθες (20/01).

Η Ξάνθη έκαμψε τη σθεναρή αντίσταση του Ιωνικού (1-0), χάρη σε τέρμα του Καπνίδη στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, κι αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. «Συγκάτοικοι» των Ακριτών στην πρώτη θέση, θα είναι ο Α.Ο. Τρικάλων, καθώς επικράτησε του Απόλλων Λάρισα με 1-0, στο θεσσαλικό ντέρμπι όπως και ο Λεβαδειακός, που μοιράστηκε το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με τα Χανιά (στο συγκεκριμένο παιχνίδι επόπτες ήταν οι Κώστας Κωνστάντιος και Δαυίδ Πριόνας, του Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου Εύβοιας).

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα κόντρα στο Διαγόρα η Παναχαϊκή φεύγοντας με τον έναν πόντο από τη Ρόδο. Στο 2-2 του πρώτου ημιχρόνου «κόλλησε»  το πιο παραγωγικό ματς της αγωνιστικής ανάμεσα σε Ο.Φ. Ιεράπετρας και Καραϊσκάκη, ενώ δεν πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση του Εργοτέλη με τη Δόξα Δράμας, λόγω των εκκρεμοτήτων που έχουν οι «μαυραετοί» με την άδεια συμμετοχής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Ιεράπετρα-ΑΕ Καραϊσκάκης 2-2
(29’ πεν. Ντάλα Κόστα, 40’ Γκίνη – 9’ Δεινόπαπας, 37’ Δούμτσιος)

12. Εργοτέλης 0 (1 ματς)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η): 23/1-2.45 μ.μ.: Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας Ρόδου, 3 μ.μ.: Ξάνθη-Δόξα Δράμας, 24/1: 2  μ.μ.: Καραϊσκάκης-Χανιά, Παναχαϊκή-ΟΦ Ιεράπετρας, 2.45 μ.μ.: Εργοτέλης-Λεβαδειακός, Ιωνικός-Τρίκαλα.

ΕΠΟ: Απέσυρε την υποψηφιότητα του ο Κ. Νίκας

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ (Ε’ ΦΑΣΗ): Αγωνιώδης πρόκριση στον τελικό! (Αμαρυνθιακός-Αιδηψός 2-2)

Αν. Μαντουδίου: Συλλυπητήρια ανακοίνωση για τον Χρήστο Φεφέκο