EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (17/1/2016): Αιδηψός-Καστέλλα 1-3

Η Καστέλλα κέρδισε 3-1 στην Αιδηψό την τοπική ομάδα, σαν σήμερα 17/1, για τη 18η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ο ΑΠΟΚ άνοιξε το σκορ στο 25′ με προσπάθεια του Μήτρου και στο 43′ ο Τσούτσης διπλασίασε τα γκολ των φιλοξενούμενων, που πήραν τα ‘ηνία’ του αγώνα απ’ το ξεκίνημα του. Στην επανάληψη η Καστέλλα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, φτάνοντας έτσι στο 0-3 με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μήτρου, ενώ οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν στη συνέχεια ήταν να μειώσουν 1-3 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αθανασίου, στο 73ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Αργύρης-Καρβελάς.

ΓΚΟΛ: 73′ Αθανασίου-25′ & 66′ Μήτρου, 43′ Τσούτσης.

ΑΙΔΗΨΟΣ (Λάζαρος Κυρπισλίδης): Μυλωνάς, Ζαχαράκης (82΄ Ψύλλος), Φατσής, Δημητρίου, Σαμπάι, Μ. Αναγνώστου, Κ. Φώτου, Χ.Γ. Φώτου (56΄ Καπλανάι), Μπιμπάι, Αθανασίου, Χ.Σ. Φώτου (52΄ Ν. Αναγνώστου).

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Νίκος Κιαπέκος): Κηρόπουλος, Αναστασίου, Ταψής, Μακρής, Ράζος, Μπασινάς, Σπανός, Τσούτσης, Λαφαζάνης, Μαντάς (87΄ Χασάνδρας), Μήτρου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΑΕΚ Χαλκίδας-Αυλίδα 2-1, Λήλας Βασιλικού-Παντριαδικός 0-1, Δροσιά-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-0, Ζάρακες-Απόλλων Ερέτριας 1-4, Αιδηψός-Καστέλλα 1-3, Ταμυναϊκός-Ελλήσποντος 1-0, Αρτάκη-Αυλωνάρι 1-0, Μακρυκάπα-Ιστιαία 2-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΕΚ Χαλκίδας 41, Αρτάκη 37, Ταμυναϊκός 33, Ιστιαία 32, Απόλλων Ερέτριας 32, Λήλας Βασιλικού 30, Καστέλλα 28, Παντριαδικός 27, Μακρυκάπα 23, Αυλωνάρι 23, Ελλήσποντος 20, Ολυμπιακός Χαλκίδας 17, Δροσιά 17, Αιδηψός 16, Αυλίδα 13, Ζάρακες 5.

Ηρακλής Ψαχνών: Συλλυπητήρια ανακοίνωση για Γιάννη Σταθαρά

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαντούδι-ΟΠΑ Αιδηψού 5-0

Ταμυναϊκός: Κάλεσμα για βροντερό παρών στην επίσημη ‘πρώτη’