EVIASPORTS Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (12/1/2011): Ηρακλής Ψαχνών-Βύζας 2-1

Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε 2-1 του Βύζαντα Μεγάρων, σαν σήμερα 12/1, για τη 15η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν στο 25′ να ανοίξουν το σκορ με μακρινό σουτ του Αρκουμάνη. Στην επανάληψη ο ‘γηραιός’ μπήκε ακόμη πιο αποφασιστικά και τελικά έφτασε στην ισοφάριση στο 54′ με σουτ απ’ τα πλάγια του Ντελέκου. Ο Ηρακλής συνέχισε να πιέζει, προσπαθώντας να ολοκληρώσει την ανατροπή στο σκορ, κάτι που έγινε στο 70′ με πλασέ του Σέγκου, ο οποίος πέντε λεπτά νωρίτερα είχε χαμένο πέναλτι (το κέρδισε ο Ματσός) το οποίο μπλόκαρε ο Σταυριανός.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Αντώνης Πριόνας): Θ. Μιχελής, Καλλιμάνης Ζουλιώτης, Ντελέκος, Σέγκος, Μάτσος (82′ Στ. Μεθενίτης), Ρεπετσάς, Βαγγέλη, Μπαλαμπάνης, Φαρούκ (89′ Παπαϊωάννου) Σκριβάνος (46′ Ανέστης).

ΒΥΖΑΣ Μεγάρων (Μουράτ Σεροπιάν): Σταυριανός, Μπογδάτογλου, Γκούμας, Μουστάκης (75′ Κυριακάκης), Ρωμαΐδης, Ροβίθης (68′ Ρούσσος), Παγώνης, Νταντάμης, Αρκουμάνης, Στρατάκης (81′ Τζανετάκος).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (15η αγωνιστική-νότιος όμιλος Γ’ Εθνικής): Ρόδος-Πανηλειακός 2-0, Παναιγιάλειος-Χανιά 2-0, Ασπρόπυργος-Κόρινθος 0-0, Ηρακλής Ψαχνών-Βύζας 2-1, Ολυμπιακός Χερσονήσου-ΠΑΟ Ρουφ 2-0, Πλατανιάς-Παναχαϊκή 3-0, Αίας Σαλαμίνας-Κεραυνός Κερατέας 3-0 α.α., Απόλλων Σμύρνης-Αγία Παρασκευή 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ρόδος 27, Απόλλων Σμύρνης 26, Παναιγιάλειος 26, Ηρακλής Ψαχνών 25, Παναχαϊκή 24, Κόρινθος 24, Αίας Σαλαμίνας 24, Πλατανιάς 23, Βύζας 21, Χανιά 19, ΠΑΟ Ρουφ 17, Αγία Παρασκευή 16, Ασπρόπυργος 16, Πανηλειακός 15, Ολυμπιακός Χερσονήσου 14, Κεραυνός Κερατέας 6.

Κ14 ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αθλόπολις Α-Νεάπολη 1-3

Πήρε Τσοκάνη και Σιακούλη ο Αίαντας Αυλίδας!

Ηρακλής Ψαχνών: Απέκτησε τον Σπ. Γκάβαλη