Σαν Σήμερα (12/1/2019): Δροσιά-Λήλας Βασιλικού 1-2 (photos)

Εκτός έδρας νίκη για τον Λήλαντα Βασιλικού με 2-1 επί της Δροσιάς, για τη δωδέκατη αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο λεπτό με κεφαλιά του Πεσχύρα, ενώ στο 59′ ο Χ. Ελευθερίου με μακρινό σουτ ισοφάρισε για τον ΑΠΚΟ. Στις καθυστερήσεις ο Βάθης διαμόρφωσε με σουτ έξω απ’ τη μεγάλη περιοχή το τελικό σκορ και χάρισε το ‘τρίποντο’ στην ομάδα του. Στο 38′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Μπαλόζι και στο 85′ με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκε ο Κάκιος.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης-Αντωνίου Χ.-Ρέτσας.

ΓΚΟΛ: 59′ Ελευθερίου Χ.-2′ Πεσχύρας, 90’+2′ Βάθης.

Δροσιά (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αραβανής, Καρλατήρας (80′ Βαρσαμάς), Δεληγιάννης, Δουρδούβελας, Προβής, Κακίος, Σεϊντάρασι, Σουλιωτάκης, Ελευθερίου Χ., Μπασούκος, Τουλίτσης (61′ Ελευθερίου Σ.).

Λήλας Βασιλικού (Τάσος Ταυταρίδης): Τόρα, Κικίδης, Ευαγγελινός, Χαζαρίδης, Τσούρα (75′ Ζευγολάτης), Αγγελάκης, Παπίλας, Αλεξίου (90′ Μακρής Θ.), Μακρής Τ., Μπαλόζι, Πεσχύρας (56′ Βάθης).

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Γ’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Άρης Αγίου Ιωάννη-Κριεζά 1-3