Σαν Σήμερα (11/1/2015): Σκύρος-Λουκίσια 1-0

Με 1-0 επικράτησε η Σκύρος των Λουκισίων, σαν σήμερα 11/1, για τη 15η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είχαν πολύ καλή απόδοση, χωρίς όμως να μπορέσουν σ’ αυτό το διάστημα να αξιοποιήσουν κάποια απ’ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, κάτι που άλλαξε στην επανάληψη, οπότε και στο 61ο λεπτό με τον Τσελεπή να γίνεται τελικός αποδέκτης αντεπίθεσης της ομάδας του, ολοκληρώνοντας επιτυχημένα τη φάση, πέτυχε το γκολ που χάρισε τη νίκη στους Σκυριανούς. Απ’ την άλλη τα Λουκίσια, που είχαν στην επανάληψη με το… μέρος τους τους ισχυρούς αέρηδες που επικρατήσαν καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες και το καλό αγωνιστικό τους πρόσωπο στην επανάληψη, με τον πορτιέρο των γηπεδούχων Γιαλό να κρατά απαραβίαστη την εστία του και να έχει καθοριστική συμβολή στη νίκη τους.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-ΑΟ Χαλκίς 0-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 2-0, Σκύρος-Λουκίσια 1-0, Αυλίδα-Απόλλων Ερέτριας 0-2, Δόξα Προκοπίου-Αυλωνάρι 5-1, Δροσιά-Ιστιαία 1-2, Παντριαδικός-Ταμυναϊκός 2-1, Μακρυκάπα-Αρτάκη 0-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 36, Ολυμπιακός Χαλκίδας 31, Ιστιαία 29, Απόλλων Ερέτριας 28, Αρτάκη 25, Δροσιά 25, Παντριαδικός 25, Καστέλλα 20, Αυλωνάρι 20, Ταμυναϊκός 18, Μακρυκάπα 17, Λήλας Βασιλικού 16, Λουκίσια 12, Αυλίδα 11, Σκύρος 10, Δόξα Προκοπίου 4.