Σαν Σήμερα (11/1/2015): Δόξα Προκοπίου-Αυλωνάρι 5-1

Με 5-1 επικράτησε η Δόξα Προκοπίου του Αυλωναρίου, σαν σήμερα 11/1, για τη 15η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι ‘μαυραετοί’ βρέθηκαν σε πολύ καλή μέρα, φτάνοντας με εντυπωσιακό τρόπο στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα. Έτσι μόλις στο τρίτο λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν, με αυτογκόλ του Δημά. Στο 54′ ο Θ. Μορφούλης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, αξιοποιώντας ασίστ του Γ.-Δ. Μορφούλη. Δέκα λεπτά μετά ο ΑΟΑ έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση μειώνοντας 2-1 με τέρμα του Πόγκα, ο οποίος τροφοδοτήθηκε απ’ τον Φραγγή. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι ήταν αποφασισμένοι και έτσι στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όχι μόνο εξασφάλισαν τη νίκη, αλλά έφτασαν σ’ αυτήν και με ευρύ σκορ. Αρχικά στο 80′ ο Δασκαλόπουλος έκανε το 3-1, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Α. Ανδρέου ‘έγραψε’ το 4-1, ενώ στο 89′ ο Γ.-Δ. Μορφούλης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Περιβολάρης-Αργύρης.

ΓΚΟΛ: 3′ Δημάς (αυτογκόλ), 54′ Θ. Μορφούλης, 80′ Δασκαλόπουλος, 84′ Α. Ανδρέου, 89′ Γ.-Δ. Μορφούλης-64′ Πόγκας.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ: Παμφίλης, Γ.-Δ. Μορφούλης, Πουλιπούλης, Σ. Ανδρέου, Α. Ανδρέου, Κανελόπουλος, Δασκαλόπουλος, Σταμούλος (77′ Καλάης), Κουτσουφλάκης, Δημάκος, Θ. Μορφούλης.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ: Πετράκης, Μαρούλης (46′ Φραγγής), Μπρεγκανάκου (70′ Αϊδίνης), Καραμπίνης, Φρυγανάς, Βασιλείου, Κοτρόζος, Μακρής, Κόκκος, Ηλίας, Δημάς (46′ Πόγκας).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-ΑΟ Χαλκίς 0-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 2-0, Σκύρος-Λουκίσια 1-0, Αυλίδα-Απόλλων Ερέτριας 0-2, Δόξα Προκοπίου-Αυλωνάρι 5-1, Δροσιά-Ιστιαία 1-2, Παντριαδικός-Ταμυναϊκός 2-1, Μακρυκάπα-Αρτάκη 0-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 36, Ολυμπιακός Χαλκίδας 31, Ιστιαία 29, Απόλλων Ερέτριας 28, Αρτάκη 25, Δροσιά 25, Παντριαδικός 25, Καστέλλα 20, Αυλωνάρι 20, Ταμυναϊκός 18, Μακρυκάπα 17, Λήλας Βασιλικού 16, Λουκίσια 12, Αυλίδα 11, Σκύρος 10, Δόξα Προκοπίου 4.

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΦΑΣΗ): Αναβλήθηκε το Ληλάντιο-Αίολος Κριεζών/Ζάρητρα!

Β’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές 7ης αγωνιστικής (2-3/11)

Αναβολή όλων των αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ στις 14-15 Μαρτίου!