Σαν Σήμερα (11/1/2015): Αυλίδα-Απόλλων Ερέτριας 0-2

Ο Απόλλων Ερέτριας επικράτησε 2-0 στην Αυλίδα της τοπικής ομάδας, σαν σήμερα 11/1, για τη 15η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι ‘ξεκλείδωσαν’ την αντίπαλη άμυνα στην επανάληψη, έχοντας γενικά την πρωτοβουλία των κινήσεων σ’ όλη τη διάρκεια του 90λεπτου. Έτσι άνοιξαν το σκορ στο 52′ με τέρμα του Ρωμανού και ουσιαστικά ‘σφράγισαν’ τη νίκη τους στο 75′ με γκολ του Αγραφιώτη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάμπαξης/Καμπούρης-Παντελάκης.

ΓΚΟΛ: 52′ Ρωμανός, 75′ Αγραφιώτης.

ΑΥΛΙΔΑ (Χρήστος Καπελιάνης): Αραβανής, Χιούσκα (81′ Σταματίου), Τζαφέρος, Ζαζάς, Κωνσταντόπουλος, Κάκιος, Ματσούκας (54′ Λεοντάρης), Πατρινός, Καρβέλης, Σπυρόπουλος, Βισβίνης (70′ Σαλεμής).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Γιώργος Κρόκος): Μητακίδης, Κοκκάλας, Λιατύφης, Βελαέτης, Κούτρας, Ρούσσος (46′ Ευγενίου), Αγραφιώτης, Ρωμανός, Τόρα, Παριανός, Μώρος (66′ Μεμάι).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-ΑΟ Χαλκίς 0-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 2-0, Σκύρος-Λουκίσια 1-0, Αυλίδα-Απόλλων Ερέτριας 0-2, Δόξα Προκοπίου-Αυλωνάρι 5-1, Δροσιά-Ιστιαία 1-2, Παντριαδικός-Ταμυναϊκός 2-1, Μακρυκάπα-Αρτάκη 0-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 36, Ολυμπιακός Χαλκίδας 31, Ιστιαία 29, Απόλλων Ερέτριας 28, Αρτάκη 25, Δροσιά 25, Παντριαδικός 25, Καστέλλα 20, Αυλωνάρι 20, Ταμυναϊκός 18, Μακρυκάπα 17, Λήλας Βασιλικού 16, Λουκίσια 12, Αυλίδα 11, Σκύρος 10, Δόξα Προκοπίου 4.

Β’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Κάρυστος-Σκύρος 2-0