Σαν Σήμερα (10/1/2016): Ζάρακες-ΑΕΚ Χαλκίδας 1-4

Η ΑΕΚ Χαλκίδας επικράτησε στα Ζάρκα της τοπικής ομάδας με 4-1, σαν σήμερα 10/1, για τη 17η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι πρωτοπόροι μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώσουν νωρίς την υπόθεση νίκη και έτσι στο 6′ άνοιξαν το σκορ με σουτ του Σεϊνταράσι. Στο 25′ διπλασίασαν τα τέρματα τους με πέναλτι που κέρδισε ο Μπασούκος και εκτέλεσε επιτυχημένα ο Πατσατζόγλου. Τέσσερα λεπτά μετά ο ‘δικέφαλος’ έφτασε στο 0-3 με το γκολ του Τσιβίκα και την ΑΕΚ να φτάνει στον στόχο της πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι απλά μείωσαν σε 1-3 στο 61′ με το γκολ του Γκίκα, ενώ ο Σεϊνταράσι ένα 20λεπτο αργότερα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Καρβελάς-Λαμπρόπουλος.

ΓΚΟΛ: 57′ Γκίκας-6′ & 81′ Σεϊνταράσι, 25′ Πατσατζόγλου, 29′ Τσιβίκας.

ΖΑΡΑΚΕΣ (Μπάμπης Γεωργίου): Τόρα, Λιώνης (75′ Μίχας), Ν. Παναγιώτου (52′ Δημολιάνης), Μάλλιος, Σ. Μαντασάς, Β. Μαντασάς, Αποστόλου, Πιλάτης, Γκίκας, Πέππας (84′ Ν. Καλιοντζής), Πάλλης.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Δημήτρης Ερμήλιος): Μόνος, Μεταξάς (48′ Μπελίτσος), Μπελίτσος, Παπαδέδες, Μπισμπικόπουλος, Παλαιολόγος, Σεϊνταράσι, Γίγας (54′ Δουρμούσογλου), Λαφαζάνης, Τσιβίκας (66′ Χνάρης), Πατσατζόγλου, Μπασούκος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αυλίδα-Λήλας Βασιλικού 1-1, Ελλήσποντος-Αρτάκη 4-1, Παντριαδικός-Δροσιά 1-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Μακρυκάπα 0-2, Απόλλων Ερέτριας-Αιδηψός 4-3, Ζάρακες-ΑΕΚ Χαλκίδας 1-4, Καστέλλα-Ταμυναϊκός 2-2, Αυλωνάρι-Ιστιαία 3-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΕΚ Χαλκίδας 38, Αρτάκη 34, Ιστιαία 31, Ταμυναϊκός 30, Λήλας Βασιλικού 30, Απόλλων Ερέτριας 29, Καστέλλα 25, Παντριαδικός 24, Αυλωνάρι 23, Μακρυκάπα 22, Ελλήσποντος 20, Ολυμπιακός Χαλκίδας 17, Αιδηψός 16, Δροσιά 14, Αυλίδα 13, Ζάρακες 5.

Σαν Σήμερα (9/1/2011): Απόλλων Ερέτριας-Δόξα Προκοπίου 3-2

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕ Χαλκίδας-Ατρόμητος Βασιλικών 2-1

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ Όμιλος): Πανόραμα (27/10)