Σαν Σήμερα (8/1/2011): Αρτάκη-Όλυμπος Γυμνού 2-2

Η Αρτάκη αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με τον Όλυμπο Γυμνού, σαν σήμερα 8/1, για τη 14η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και άνοιξαν το σκορ στο τέταρτο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Ρουμπή, όμως ο ΑΟΝΑ ‘απάντησε’ στο επόμενο λεπτό, ισοφαρίζοντας -επίσης- με φάουλ, που εκτέλεσε ο Τ. Ζαχαριάς. Η ομάδα του Γυμνού συνέχισε να είναι επικίνδυνη επιθετικά, ειδικά στις αντεπιθέσεις, έχοντας στο 25′ δοκάρι με τον Κιούση, ενώ στο 39′ πήρε ξανά το προβάδισμα (1-2) με πλασέ του Σ. Αργύρη. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι άσκησαν ασφυκτική πίεση, με τον πορτιέρο των φιλοξενούμενων Μωραΐτη με αποτελεσματικές επεμβάσεις να κρατά το 1-2 ως το 79′, οπότε και ο Βουγιούκας με εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (2-2).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κριεζά-ΑΕ Χαλκίδας 2-1, Απόλλων Ερέτριας-Δόξα Προκοπίου 3-2, Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός 1-0, Δροσιά-Προποντίδα 2-0, Ωρεοί-Λήλας Βασιλικού 0-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Κύμη 0-2, Αρτάκη-Όλυμπος Γυμνού 2-2, Αμαρυνθιακός-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 37, Δροσιά 37, Κριεζά 27, Ταμυναϊκός 24, Απόλλων Ερέτριας 24, Αρτάκη 22, Όλυμπος Γυμνού 22, Λήλας Βασιλικού 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 15, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 15, Αυλωνάρι 13, Προποντίδα 13, Αμαρυνθιακός 11, Ωρεοί 9, ΑΕ Χαλκίδας 7, Δόξα Προκοπίου 7.

Κύπελλο ΕΠΣΕ: Η κλήρωση της γ’ φάσης

Σχολή Σούλη Παππά: Συνεργασία με Μίμη Δομάζο

Τ. Ταυταρίδης: ‘Πολύ ωραίο & συναρπαστικό παιχνίδι’