Σαν Σήμερα (7/1/2012): Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Προποντίδα 3-1

Ο Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου επικράτησε της Προποντίδας με 3-1, σαν σήμερα 7/1, για τη 15η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Μετά το πρώτο 20λεπτό οι πρωτοπόροι, που αναδείχτηκαν ‘πρωταθλητές χειμώνα’, επέβαλαν τον ρυθμό τους και στο 29′ άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Αργύρη και έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τ. Ζαχαριά. Δέκα λεπτά μετά η ομάδα του Αγίου Νικολάου διπλασίασε τα τέρματα της, με τον Αργύρη να σκοράρει αυτή τη φορά με κεφαλιά, σε φάση που ξεκίνησε με εκτέλεση φάουλ απ’ τον Μπασινά. Στο 61′ αποβλήθηκε ο σκόρερ των δύο πρώτων γκολ του αγώνα, κάτι που όμως δεν άλλαξε την εικόνα του αγώνα, με τον Ευβοϊκό να έχει την υπεροχή και τελικά να φτάνει στο 3-0 στο 75′ με ατομική προσπάθεια και πλασέ του Σπανού. Στη συνέχεια η ‘Μπάρτσα’ προσπάθησε να αντιδράσει και τελικά στο 84′ μείωσε με σουτ του Μήτρου. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με εννιά ποδοσφαιριστές, αφού στο 87′ αποβλήθηκε και ο Αυλωνίτης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μάγειρας/Μητρολιός-Φραντζή.

ΓΚΟΛ: 29′ & 39′ Αργύρης, 75′ Σπανός-84′ Μήτρου.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γιάννης Καρβέλης): Μπόλμπασης, Μπασινάς, Ρουμπής, Αυλωνίτης, Τ. Γιάνναλος (86′ Κούτρας), Νόνας, Τριανταφύλλου (72′ Σαράβελας λ.τ.), Τσομώκος, Αργύρης, Σπανός, Τ. Ζαχαριάς (63′ Ν. Ζαχαριάς)

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ (Κώστας Σταματίου): Δεληγιάννης, Τσιαμπαλής, Κοτρώτσιος, Π. Κουτσαυλής (75′ Ζουρμπουλής), Φρυγανάς, Παπασχόλης (63′ Μπόζντα), Λεοντής (81′ Νερούτσος), Μακρής, Λίφο, Μήτρου, Παπαδέδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αυλωνάρι-Καστέλλα 2-1, Ωρεοί-Αλάτσατα 1-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 3-3, Αρτάκη-ΑΕ Χαλκίδας 3-0, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Προποντίδα 3-1, Όλυμπος Γυμνού-Ιστιαία 1-1, Δροσιά-Ταμυναϊκός 1-0, Κριεζά-Λήλας Βασιλικού 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 38, Αρτάκη 35, Δροσιά 30, Προποντίδα 29, Ιστιαία 27, Κριεζά 25, Όλυμπος Γυμνού 24, Απόλλων Ερέτριας 21, Λήλας Βασιλικού 20, Καστέλλα 17, Αλάτσατα 17, Αυλωνάρι 15, Ωρεοί 13, Ταμυναϊκός 10, ΑΕ Χαλκίδας 10, Ολυμπιακός Χαλκίδας 6.

Σαν Σήμερα (21/11/2015): Δροσιά-Μακρυκάπα 2-3

Β’ ΕΠΣΕ: Άγιος Λουκάς-Σκύρος 4-2 (photo album)