EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (6/1/2013): Ιστιαία-Νηλέας Νεοχωρίου 1-0

Η Ιστιαία επικράτησε του Νηλέα Νεοχωρίου με 1-0, σαν σήμερα 6/1, για τη 14η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι οι οποίοι είχαν πολύ καλή απόδοση στο πρώτο μέρος έφτασαν στη νίκη χάρις στο γκολ του Τούσερτ στο 34ο λεπτό. Στην επανάληψη η ομάδα του Νεοχωρίου ανέβασε την απόδοση της και διεκδίκησε την ισοφάριση, χάνοντας κάποιες αξιόλογες ευκαιρίες, με την ‘Ένωση’ να μην κρατά τον ίδιο καλό ρυθμό στο β’ μέρος αλλά να παίρνει τελικά το ‘τρίποντο’.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Όλυμπος Γυμνού-Καστέλλα 2-3, Δύστος-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-3, Παντριαδικός-Απόλλων Ερέτριας 3-1, Δροσιά-Αρτάκη 1-0, Προποντίδα-Αυλωνάρι 0-0, Λήλας Βασιλικού-Κύμη 1-1, Ιστιαία-Νηλέας Νεοχωρίου 1-0, Κριεζά-Ωρεοί 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 33, Ολυμπιακός Χαλκίδας 28, Δροσιά 28, Δύστος 24, Αυλωνάρι 24, Παντριαδικός 20, Αρτάκη 20, Λήλας Βασιλικού 20, Απόλλων Ερέτριας 20, Καστέλλα 20, Ιστιαία 19, Νηλέας Νεοχωρίου 17, Ωρεοί 13, Προποντίδα 13, Όλυμπος Γυμνού 11, Κριεζά -6.

Αρτάκη: Συντήρηση χλοοτάπητα στο ‘Νίκος Κίλιμπας’

Σαν Σήμερα (26/3/2022): ΑΟ Χαλκίς-Λήλας Βασιλικού 2-0 (photos+videos)