Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (6/1/2018): Ταμυναϊκός-Αιολικός 1-1 (video)

Ο Ταμυναϊκός αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Αιολικό, σαν σήμερα 6/1, για την 11η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Μυτιλήνης απείλησε πρώτη, στο τρίτο λεπτό, με διαγώνιο σουτ του Λαλλά που πέρασε λίγο άουτ και ο Ταμυναϊκός ‘απάντησε’ στο 10′ εκτέλεση φάουλ του Μήτρου, που έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα έξω, ενώ στο 36′ ο Αιολικός είχε μια ακόμη καλή στιγμή με πλασέ του Λαλλά -και πάλι- και τον Πιλάτη να διώχνει σωτήρια λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος. Τελικά η ομάδα του Αλιβερίου άνοιξε το σκορ στο 43′ όταν ο Β. Αναστασίου τροφοδότησε μέσα στην περιοχή τον Ραμπαβίλα, ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και έψαξαν για την ισοφάριση και τελικά τα κατάφεραν στο 77′ με πλασέ του Κουτσούμπα (τροφοδοτήθηκε με ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Κεσίδη). Μετά την ισοφάριση ο Αιολικός πίεσε και για δεύτερο γκολ και στο 79′ είχε πολύ μεγάλη ευκαιρία με κοντινό σουτ του Μπουρού και τον Β. Αναστασίου να απομακρύνει σωτήρια την μπάλα πάνω στη γραμμή του τέρματος και νέα μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους στο 84′ με εκτέλεση φάουλ του Λαμπράκη που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, ενώ στις καθυστερήσεις η ομάδα της Μυτιλήνης είχε και δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά του Κριπηντήρη.

Ταμυναϊκός (Βαγγέλης Λαθουράς): Μπάρδης, Κρόκος, Πιλάτης, Καρράς (88′ Γιαννακόπουλος), Β. Αναστασίου, Μ. Αναστασίου, Κότσι, Αντμίρ, Μήτρου, Ραμπαβίλας, Κούρτης.

Αιολικός (Κώστας Ψυρόπουλος): Γιώτας, Κρητικός (76΄Καδής), Νυφαδόπουλος (46′ Καπταγιάννης), Ταχιάς, Κεσίδης, Κριπηντήρης, Λαλλάς (61′ Παπαδόπουλος), Διακορώνας (68′ Κουτσούμπας), Παλαμουτσής, Μπουρούς, Λαμπράκης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Ερμής Κιβερίου 3-2, Θύελλα Ραφήνας-ΑΟ Χαλκίς 2-1, Πανθηραϊκός-ΑΟ Χαλκίς 2-1, Πανθηραϊκός-Τριγλία Ραφήνας 2-0, Παναργειακός-Ερμιονίδα 1-1, Ταμυναϊκός-Αιολικός 1-1. Ρεπό: Αήττητος Σπάτων.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αήττητος Σπάτων 23, ΑΟ Χαλκίς 18, Παναργειακός 17, Ερμιονίδα 13, Αιολικός 12, Θύελλα Ραφήνας 12, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 11, Πανθηραϊκός 11, Τριγλία Ραφήνας 10, Ερμής Κιβερίου 10, Ταμυναϊκός 8.

Ν. Σταματάκος: ‘Η κατάσταση είναι στα χέρια μας και κυρίως… στα πόδια μας’

Ν. Τζώρτζογλου: ‘Να δοθεί παράταση για το μητρώο ως το τέλος του 2021’