Σαν Σήμερα (6/1/2018): ΑΕΚ Χαλκίδας-Αρτάκη 0-2

Με 2-0 επικράτησε η Αρτάκη της ΑΕΚ Χαλκίδας, σαν σήμερα 6/1, για τη 13η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο ΑΟΝΑ, που είχε την υπεροχή απέναντι στον ‘δικέφαλο’, άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ του Λούρου, στο 25ο λεπτό. Η ΑΕΚ προσπάθησε κυρίως στην επανάληψη να αντιδράσει, έψαξαν την ισοφάριση, όμως οι ‘ερυθροκίτρινοι’ πήραν τη νίκη, ΄σφραγίζοντας’ την επικράτηση τους στις καθυστερήσεις με εκτέλεση φάουλ του Γκάβαλη, απ’ την οποία προήλθε το δεύτερο τους γκολ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Καμπούρης-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 25′ Λούρος, 90’+ Γκάβαλης.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τάσος Ταυταρίδης): Ζαφειρόπουλος, Ντεγιάννης (65′ Μαραγκός), Κοτρώτσιος, Καρβούνης, Τζαφέρος, Ηλιόπουλος, Τριανταφύλλου, Χρόνης, Σταμέλος, Λάμτσε, Πεσχύρας, Καλέντζης.

ΑΡΤΑΚΗ (Βαγγέλης Ζέρβας): Τσάμαρης, Ταψής (75′ Λειβαδίτης), Γκάβαλης, Μπισμπικόπουλος, Τσούτης, Χιούσκα, Κολιόπουλος, Κονόμι, Μπασινάς, Λούρος (65′ Λούρος), Γκέκας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ελλήσποντος-Απόλλων Ερέτριας 0-2, ΑΕΚ Χαλκίδας-Αρτάκη 0-2, Αστέρας Βατώντα-Ηρακλής Ψαχνών 2-2, Παντριαδικός-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-1, Αυλωνάρι-Καστέλλα 0-1, Όλυμπος Γυμνού-Αιδηψός 1-1, Λήλας Βασιλικού-Σκεπαστή 2-1, Μακρυκάπα-Κόσκινα 3-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 36, Λήλας Βασιλικού 28, Μακρυκάπα 23, Αυλωνάρι 23, Αστέρας Βατώντα 21, Αρτάκη 20, Ελλήσποντος 18, Ηρακλής Ψαχνών 18, Όλυμπος Γυμνού 17, Αιδηψός 17, Καστέλλα 16, Παντριαδικός 15, Κόσκινα 13, Σκεπαστή 9, Ολυμπιακός Χαλκίδας 7, ΑΕΚ Χαλκίδας 4.

Ευβοιώτες διαιτητές σε εθνικά πρωταθλήματα (3/11)

Σαν Σήμερα (20/1/2019): Ελλήσποντος-Αιδηψός 1-0 (photos)