Σαν Σήμερα (6/1/2013): Λήλας Βασιλικού-Κύμη 1-1

Ο Λήλας Βασιλικού αναδείχτηκε ισόπαλος με την Κύμη με 1-1, σαν σήμερα 6/1, για τη 14η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο ΑΟΚ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 30′ με τέρμα του Β. Ανέστη, με τους γηπεδούχους όμως να έχουν σπουδαία ευκαιρία να προηγηθούν στο 10ο λεπτό με προσπάθεια του Σπυρόπουλου που σταμάτησε στο δοκάρι. Τελικά ο Λήλας, ο οποίος πήρε τα ‘ηνία’ στην επανάληψη, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 84′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το κέρδισε ο Σπυρόπουλος) του Αγραφιώτη, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα το ‘στραβοπάτημα’ των πρωτοπόρων στο Βασιλικό.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Όλυμπος Γυμνού-Καστέλλα 2-3, Δύστος-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-3, Παντριαδικός-Απόλλων Ερέτριας 3-1, Δροσιά-Αρτάκη 1-0, Προποντίδα-Αυλωνάρι 0-0, Λήλας Βασιλικού-Κύμη 1-1, Ιστιαία-Νηλέας Νεοχωρίου 1-0, Κριεζά-Ωρεοί 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 33, Ολυμπιακός Χαλκίδας 28, Δροσιά 28, Δύστος 24, Αυλωνάρι 24, Παντριαδικός 20, Αρτάκη 20, Λήλας Βασιλικού 20, Απόλλων Ερέτριας 20, Καστέλλα 20, Ιστιαία 19, Νηλέας Νεοχωρίου 17, Ωρεοί 13, Προποντίδα 13, Όλυμπος Γυμνού 11, Κριεζά -6.

Β. Γραμμένος: ‘Δεν μπορεί να αλλάξει το εκλογικό σύστημα της ΕΠΟ, αν δεν συμφωνήσει η ίδια’